Salacgrīvas muzejs

• fax 64071995

Klāras Grundšteines zīmējumu izstāde LĪNIJAS

16. septembris – 16. novembris. 2016

Divus mēnešus Salacgrīvas muzejā būs skatāma jaunās mākslinieces Klāras Grundšteines zīmējumu izstāde LĪNIJAS, ko atklājām 16.septembra pēcpusdienā.

Kaut arī darbi vispirms vedina uz domām par abstrakto mākslu, kurā pacietīgs skatītājs cenšas saskatīt kaut ko noteiktu un mēģina uztvert darbā ietverto zemtekstu, bet paviršāks atmet ar roku un dodas tālāk, ir reālas, no dabas zīmētas klusās dabas. Klāra raksta: …Visi zīmējumos attēlotie līniju mudžekļi ir reāli eksistējoši objekti, kuru formas īpašības atklājas noteiktā gaismēnā. Šāds zīmējums prasa laiku un koncentrēšanos. To nevar pavilkt vienā dienā, it īpaši, ja strādā pie lielformāta darbiem, kādi redzami arī izstādē.

Klāra tos veidojusi, izpētot uzstādītu un apgaismotu stiepļu vijumus un to mestās ēnas, tehniski apvienojot ogles un grafīta zīmējumus, tonāli tos variējot no melna līdz baltam un iekļaujot visas pelēkā gradācijas…Līnija maina savu būtību. Līnija kļūst par objektu. Un, tai sekojot, no pirmatnējā haosa dzimst noteikta kārtība, noskaidrojas patiesība un veidojas noteikta struktūra ar savām likumsakarībām, kas darba tapšanas gaitā noskaidrojas vispirms autorei un pēc tam – arī skatītājam.

Klāra Grundšteine2006.gadā beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 2014.gadā ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas humanitāro zinātņu maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā grafikā. Šobrīd strādā par pasniedzēju topošajiem reklāmas dizaineriem Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Klāras un muzeja sadarbība nozīmē iespēju autorei sarīkot pirmo personālizstādi, bet muzejam – atklāt jaunu, talantīgu un radoši domājošu personību, kas atgriezusies savas vecvecmāmiņas dzimtajā pilsētā – Salacgrīvā.

Ieva Zilvere,

Salacgrīvas muzeja vadītāja