Salacgrīvas muzejs

• fax 64071995

Inese Vēriņa-Lubiņa izstāde "Rānda/Rannik/Piekraste" Salacgrīvas muzejā

15. novembris. 2016 – 5. marts. 2017

No 15.11.2016. līdz  5.03.2017. Salacgrīvas muzejā skatāma Ineses Vēriņas-Lubiņas izstāde "Rānda/Rannik/Piekraste".  Tajā apskatāmi jauktā tehnikā veidoti gleznojumi un skulpturāls veidojums.

Piekrastē, kuru apdzīvojuši lībieši, igauņi un latvieši, notiek procesi, kas gan līdzsvaroti mijiedarbojas ar tās apdzīvotājiem, gan teju vai noliedz to eksistenci ar savu mežonīgo būtību. Dabiskie procesi noris paši par sevi.

Tiem nerūp cilvēku noteiktas valstu, pilsētu vai māju robežas. Ūdens apskalo piekrastes smiltis, paisums, bēgums, dubļi, migla, koki, krūmi, niedres, debesis, vējš, lietus, dīķis un lācis, kurš kādreiz te ir bijis, bet tomēr palicis nesatikts, ir tikai maza daļa no svešādās un nepieejamās ainavas un dabas stāviem, kas mūs – piekrastē mītošos – ieskauj ik dienu it kā turētu gūstā.

Inese Vēriņa-Lubiņa ir dzimusi 1986. gadā Rīgā. Absolvējusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā. Strādā video, glezniecības, instalāciju mākslas un jaunajo mediju jomā. Piedalās izstādēs kopš 2005. gada. 2016. gadā nominēta Latvijas Mākslas akadēmijas balvai un saņēmusi to 9.novembrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.

Ieva Zilvere,

Salacgrīvas muzeja vadītāja