Salacgrīvas muzejs

Sila ielā 2, Salacgrīva, Limbažu rajons, LV-4033

•  64071981
  • fax 64071995

Salacgrīvas mākslas skolas izstāde „Kustība”

30. marts – 11. maijs. 2015

No 30.marta līdz 11.maijam Salacgrīvas muzejā apskatāma Salacgrīvas mākslas skolas izstāde „Kustībā”. Tā tapusi, gatavojoties kārtējam valsts konkursam ar tādu pašu nosaukumu, kas šogad notiek starp mākslas skolām un noslēdzas 24.aprīlī Siguldā.

Ar prieku un pārliecību var apgalvot, ka skatītājus šī darbu skate uzrunā ar dzīvespriecīgu krāsainību, atraktivitāti un dinamiku. Izstādē redzami bērnu darbi dažādās tehnikās no melnbalta un krāsaina zīmējuma līdz keramikai. Visos par virsuzdevumu izvirzīts kustības atainojums. Tas var būt uz papīra vai no papīra darināts, no māla vai stieples veidots.

Tā skatītājs ierauga vizualizētus stāstus par to, kā no pumpura uzplaukst un atveras zieds, kā no maza baloniņa piepūšas liels balons, kā no māla var pagatavot kustīgas lelles – marionetes un parādīt vējā šūpojošos zāles puduri, kā pa bērnu veidotiem šķīvjiem, bļodām un vāzēm lido putni, trauc zvēri un krīt rudens kļavu lapas.

Kustību simbolizē arī no stieples izlocīti divriteņi, gaisā virpuļojošas papīra balerīnas un krāšņi putni. Kā stāvokļa maiņu parādīt uz papīra, ja krīt krēsls, lec tīģeris vai spārnus savēcina eņģelis? To visu var ieraudzīt pieredzējušu un izdomas bagātu Salacgrīvas mākslas skolas pedagogu vadībā un patiesi radošā un bērniem raksturīgā vitalitātē tapušos mācību darbos ar galveno virsuzdevumu – parādīt KUSTĪBU.

Izstādi iekārtojušas Salacgrīvas mākslas skolas pedagoģes Arta Balta, Katrīna Gaile un Anna Laicāne.

Ieva Zilvere