Salacgrīvas muzejs

• fax 64071995

Civēki un daba no Salacgrīvas līdz Ainažiem

16. maijs – 8. augusts. 2015

Izstādes fotogrāfijas tapušas pirms diviem gadiem, 2013. gada jūnija pirmajās dienās, kad Luka pirmo reizi ieradās Latvijā un Salacgrīvā un kopā ar muzeju īstenoja daļu no lielāka projekta „Cilvēks un daba Latvijā”.

Luka Berti dokumentē 21. gadsimta lauku dzīvi un kultūru Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Igaunijā un tagad arī Latvijā. Viņa mērķis ir iemūžināt Latvijas kultūrainavas skaistumu ar aizejošā laikmeta vaibstiem un saglabāt tos atmiņās ar foto dokumentācijas palīdzību. Šīs izstādes pievienotā vērtība ir par izstādes personāži - Ainažu, Kuivižu un Salacgrīvas cilvēki, kas piekrita kļūt par foto modeļiem un nu jau arī – par izstādes varoņiem.

Fotomākslinieks neatzīst digitālo fotogrāfiju un fotošopa izmantošanu. Viņš strādā ar Hasselblad 6x6 filmu kameru, un savā fotodarbnīcā no negatīviem pats attīsta katru izstādē redzamo fotogrāfiju.

Luka Berti dzimis Florencē 1978.gadā, bet nu jau ilgāku laiku par viņa otrajām mājām kļuvusi Kopenhāgena. Pašreiz viņš turpina iesākto lauku dzīves dokumentēšanu kopā ar nacionālajiem un reģionālajiem muzejiem Skandināvijas un Baltijas valstīs.

Ieva Zilvere,

Salacgrīvas muzeja vadītāja,