Raiņa un Aspazijas māja

• phone:   29689489

KLINTS. Jāņa Rokpeļņa un Māra Butlers dzejas performance

16. septembris. 2017

16. septembrī plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieka Jāņa Rokpeļņa un mūziķa Māra Butlera dzejas performance KLINTS.

Dzejnieks Jānis Rokpelnis lasīs pēdējā gada laikā tapušos dzejoļus un liriku no krājuma "Post factum". Dzejnieka vārds ir ciets un precīzs, kā atbalsis kalnos tā ironiski eksistenciālo dimensiju papildinās mūziķa Māra Butlera muzikālās replikas. Jānis Rokpelnis neapšaubāmi spēj trāpīt un fascinēt katru nākamo paaudzi no jauna. Viņa dzeja nenoveco, tā neatlaiž un atstāj nospiedumus.

Jānis Rokpelnis (1945) ir dzejnieks un atdzejotājs, astoņu dzejas krājumu, trīs romānu un trīs eseju krājumu autors. Studējis psiholoģiju un filosofiju Pēterburgā, pirmais dzejoļu krājums "Zvaigzne, putna ēna un citi" iznāk 1975. gadā, tam seko "Rīgas iedzimtais" (1981), "Vilciens no pilsētas R." (1986), "Līme" (1991). Šie krājumi, kā arī līdz tam nepublicēts krājums "Vārti" izdoti vienotā izlasē "Dzeja" 2004. gadā. Jānis Rokpelnis saņēmis Literatūras gada balvu par krājumu "Vārti", Ojāra Vācieša prēmiju un žurnāla "Latvju teksti" balvu par krājumu "Nosaukums", Ojāra Vācieša prēmija piešķirta arī par krājumu "Post factum" 2015. gadā, viņš arī daudzu citu apbalvojumu laureāts. Atdzejojis no krievu valodas. 2016. gadā saņēmis Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu literatūrā.

Māris Butlers (1982) ir mūziķis, latgaliešu trokšņu mūzikas projekta "dubna" veidotājs. "dubna" periodiski demonstrē ietekmes no dub un dažādas elektroniskās mūzikas apakšžanriem, ieskaitot industriālo mūziku, ambient un synthwave. Veidota sadarbība ar mūzikas projektiem Klusie viesi, DJ Music DJ un V.S.K.B, kā arī ar instrumentālo grupu "1/2H 1/2W".

Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Ieeja bez maksas.

Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv un www.aspazijarainis.lv

Informāciju sagatavoja Elvīra Bloma,
Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste