Latvijas muzeju katalogs

Raiņa un Aspazijas māja

Baznīcas iela 30, Rīga, LV – 1010

  •  67272643
  • phone:   29689489
GADA BALVU ATBALSTA:
Raiņa un Aspazijas vietas Šveicē. Vincenta Flikigera izstāde

 

10. septembris – 13. novembris. 2016

No 10 septembra līdz 30. novembrim atjaunotajā Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30 apskatāma šveicieša Vincenta Flikigera (Vincent Flückiger, 1975) zīmējumu izstāde, kas veltīta Rainim un Aspazijai.

Mākslinieks veicis ceļu, sākot no Cīrihes, kur aizsākās Raiņa un Aspazijas trimdinieku gaitas Šveicē, līdz Kastaņolai Lugāno ezera krastā, kur Rainis, dabas skaistuma iedvesmots, uzrakstīja lugas “Zelta zirgs”, “Spēlēju, dancoju”, “Indulis un Ārija”, “Jāzeps un viņa brāļi”, kā arī poēmu “Daugava”.

Vincents Flikigers ir mākslinieks, mūziķis, komponists. Dzimis Frīburgā, Šveicē. Latvijas muzejos skatāma arī viņa jaunākā izstāde “Latgale, laiku ritā” (Latgale, from day to day).

Vincents Flikigers iepazīst latviešu kultūru, jau iepriekš zinājis arī par abu dzejnieku saistību ar Šveici. Kad tuvojies Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads, Berķeneles muzejā radusies ideja veidot zīmējumu izstādi par Raiņa un Aspazijas trimdas gaitām Šveicē. Mākslinieks iepazinies ar Raiņa atmiņu romānu “Kastaņola” un devies pa abu dzejnieku takām Šveicē. Iedvesmojušas arī “Kastaņolas” izdevumā publicētās Alberta Prandes ilustrācijas. Tajās viņš saskatījis līdzību ar savu zīmēšanas manieri – arī viņš radījis melnbaltus zīmējumus, kas saistīti ar noteiktu ģeogrāfisku vietu, veidojot vizuālas ceļojuma piezīmes. Līdz ar to pēc gandrīz deviņdesmit gadiem Vincenta Flikigera zīmējumi ir sava veida atbilde Alberta Prandes darbiem.

Mākslinieks piebilst, ka šis ceļojums bijis viņa mazās Raiņa un Aspazijas jubilejas gada svinības, veltījums saiknei, kas vieno divas valstis – Šveici un Latviju.Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus