Latvijas muzeju katalogs

Raiņa un Aspazijas māja

Baznīcas iela 30, Rīga, LV – 1010

  •  67272643
  • phone:   29689489
GADA BALVU ATBALSTA:
Rainis un Aspazija. Romāns vēstulēs

 

25. oktobris. 2016

25. oktobrī plkst. 17 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30 notiks Ukrainas amatieru teātra “Resurss” izrāde ukraiņu valodā RAINIS UN ASPAZIJA. ROMĀNS VĒSTULĒS.

Iestudējuma pirmizrāde notika 2015. gada 22. septembrī K. Timirjazeva Viņņicas apgabala Universālajā zinātniskajā bibliotēkā. Literāro vakaru organizēja rakstnieks un tulkotājs Viktors Meļņiks. Pasākumā piedalījās Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ukrainā (2011–2015) Agrita Daudze.

Izrādes pamatā ir Raiņa un Aspazijas dzeja un vēstules, kā arī Raiņa dienasgrāmata Raula Čilačavas tulkojumā.

“Šodien mūsu valsts pārdzīvo grūtus laikus, un tāpēc ir nepieciešamība stiprināt draudzīgas attiecības, attīstīt garīgās un kultūras saites ar starptautisko sabiedrību. Tas ir gods un atbildība sniegt nelielu ieguldījumu Ukrainas un Latvijas attiecību stiprināšanā un iepazīt Latvijas bagāto kultūru,” stāsta izrādes režisore un scenārija autore Līna Meļņika.

Izrādes veidotāji pateicas konsultantiem: Raiņa un Aspazijas muzeja vecākajam ekspertam Dr. philol. Jānim Zālītim un Aspazijas mājas Dubultos vadītājai Ārijai Vanagai. Izrādes scenārijā izmantota arī rakstnieces un politiķes Rutas Marjašas publikācija par Aspaziju.

Teātra viesizrādes atbalsta Latvijas vēstniecība Ukrainā, Ukrainas vēstniecība Latvijā un Ukraiņu atbalsta biedrība.

Ieeja izrādē bez maksas.


Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus