Raiņa un Aspazijas māja

• phone:   29689489

Aiz saules augstāk ej! Dzejas diena Raiņa un Aspazijas mājā

15. septembris. 2016

15. septembrī plkst. 17 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30 notiks dzejas lasījumi AIZ SAULES AUGSTĀK EJ!  Piedalās dzejnieki Lija Brīdaka, Arnolds Auziņš, Velta Kaltiņa un Roalds Dobrovenskis.

Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā aicina svinēt dzeju, neseno Raiņa dzimšanas dienu un restaurētās mājas atvēršanu. Pasākumā uzstāsies paaudze, kas literatūrā ienākusi 20. gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados, laikā, kad dzejā “iebrāzās” Ojārs Vācietis.

Pasākumu vadīs Raiņa un Aspazijas pētniece, muzeja speciāliste Gaida Jablovska.

Lija Brīdaka (1932) ir deviņu dzejas krājumu, sešu romānu un garstāstu, divu bērnu grāmatu autore. Apgalvo, ka laiks pagājis nevis nenormālā, bet normālā steigā, tomēr esot grūti noticēt, ka gadu jau tik daudz. Raksta ne tikai dzeju, bet arī prozu un paklusām pat kriminālromānus.

Arnolds Auziņš (1931) – dzejnieks, dramaturgs, rakstnieks, viens no aktīvākajiem anekdošu rakstītājiem. Kurzemnieks no Dundagas, kas ar lepnumu stāsta par dzimto pusi, pašreiz nododas radošam darbam un kopā ar sievu Laimdotu priecājas par mazbērniem.

Velta Kaltiņa (1931) un Roalds Dobrovenskis (1936) mīl dārzu un plašumu, abiem nepieciešama dzīves telpa bez robežām. Veltai Kaltiņai iznākuši vairāk nekā deviņi dzejoļu krājumi, bet viņas dzīvesbiedrs Roalds Dobrovenskis ir publicists, dzejnieks un vairāku biogrāfisko romānu autors – viņa kontā “Nabaga bruņinieks. Grāmata par Musorgski”, “Alķīmiķis jeb komponista Aleksandra Borodina dzīve”, “Magnus, dāņu princis: hronika” kā arī labi pazīstamais un latviešu kultūrā bezgala nozīmīgais romāns “Rainis un viņa brāļi”.

Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste