Latvijas muzeju katalogs

Raiņa un Aspazijas māja

Baznīcas iela 30, Rīga, LV – 1010

  •  67272643
  • phone:   29689489
GADA BALVU ATBALSTA:
Jūtas ir viss...

 

15. aprīlis. 2013

15. aprīlī plkst. 17.00 Dr. philol. Jānis Zālītis, aktieris Valdis Lūriņš un Dana Zālīte visus interesentus Rūdolfdienas priekšvakarā aicina uz literāru sarunu JŪTAS IR VISS…

Saruna notiks Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, bet tā nebūs par Raini un Aspaziju, bet gan – par Aspaziju un Blaumani. Pasākuma iniciatori šai pēcpusdienas sarunai devuši diezgan noslēpumainu apakšvirsrakstu – Blaumanis. Aspazija: iepazīšanās, dzīve zem viena jumta, goda balva un kamēlijas zieds…

1894. gada janvārī, pēc Aspazijas „Vaidelotes” triumfālās pirmizrādes, lugas autore saņem milzīgu puķu grozu un zelta aproci ar īstiem dārgakmeņiem. Sveicēju vidū ir arī Rūdolfs Blaumanis.

Gandrīz pēc diviem gadiem – 1895. gada 23. septembrī – Aspazija „Dienas Lapā” publicē dzejoli „Atzīšanās”. Dažas dienas vēlāk Rūdolfs Blaumanis atsaucas ar dzejoli „Aspazijai”. Un sākas polemika gadu garumā – par to, kas un kāds tad īsti ir dzejnieka un mākslinieka uzdevums.

Sarunas laikā būs iespēja tuvāk iepazīt abu latviešu literatūras dižgaru cilvēciskās un radošās attiecības un uzzināt, kā uz tām raudzījās Rainis.

 

 

 Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus