Latvijas muzeju katalogs

Pastariņa muzejs

Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems, Tukuma novads, LV-4052

  •  63154518
  • phone:   28651091
GADA BALVU ATBALSTA:
Rudens saulgrieži Pastariņa muzejā

 

23. septembris. 2015

23. septembrī pulkst. 13.00 Pastariņa muzejā (Tukuma novada Zentenes pagasta „Bisniekos”) tradicionāli tiks svinēti Rudens saulgrieži.

Astronomiskais rudens šogad sākās 23.septembrī plkst. 11:21, kad nakts un diena būs vienāda garuma, bet turpmāk naktis kļūs garākas par dienu.

Darba cēliens, kas aizsācies Jāņos ar siena pļaušanu, tālāk virzījies, padarītos darbus mērīdams, cauri Pēteriem, Jēkabiem, Labrenčiem un Bērtuļiem, nu noslēdzas Miķeļos ar appļāvībām, apjumībām, ar pēdējo Jumja ņemšanu tīrumā. Pēc seno latviešu domām Jumītis, auglības un pārpilnības simbols, dzīvoja galvenokārt tikai labībā, un tam saimniekam, kura labībā viņš mājoja, auga braša maize.

Pastariņa muzejā Jumīti meklēsim ābeļu dārzā. Ticējums vēsta - kurš atradīs kopā saaugušus ābolus, to sagaida liela veiksme. Ābolu raža padevusies laba, tādēļ gaidām palīgos čaklas rociņas ābolu vākšanā un rudens saulgriežu svinēšanā.

Pinot vārpu vainagus, slavināsim ražu un pušķosim ēku, lai sētā turas bagātība. Cepsim arī rudens saulgriežu gardumus, bet, pēc senajām latviešu tradīcijām, aicināsim apmeklētājus spēlēt dažādas rotaļas.

Ieeja ar muzeja biļeti. Plašāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 28651091, e: pasts: pastarinamuzejs@inbox.lv

 

Attēlā: Rudens saulgrieži Pastariņa muzejā. 2014. Foto: Gundega Rugāja.


 

Sanita Ratniece,

Pastariņa muzeja vadītāja
 
blog comments powered by Disqus