Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta Airītes

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta Airītes

Pie „Airītēm” 1919. gada 6. martā Atbrīvošanās cīņu laikā par Latvijas brīvību un neatkarību krita pulkvedis Oskars Kalpaks, kapteinis Nikolajs Grundmanis, virsleitnants Pēteris Krievs un leitnants Johans Hanss Šrinders. 1930tajos gados, atdarinot latviešu nacionālos celtniecības elementus tika izveidota muzeja sēta (arhitekts - pulkvedis, Atsevišķās (studentu) rotas kareivis Artūrs Galindoms).

1936. gada 6. septembrī tika atklāts Oskara Kalpaka piemiņas muzejs.

Padomju okupācijas gados muzeju un piemiņas ansambli likvidēja. Pēc atjaunošanas muzejs no jauna tika atklāts 1990. gada 11. novembrī.

Kopš 2007.gada O.Kalpaka muzejs un piemiņas vieta Airītes ir Latvijas Kara muzeja struktūrvienība. 2007. gada 23. novembrī muzeja ēku nopostīja ugunsgrēks un O. Kalpaka muzejs tika slēgts. 2010. gadā muzeja ēku atjaunoja.

Apmeklētājiem patreiz ir pieejama piemiņas vieta 1919. gada 6. martā kritušajiem. 2010. gadā tika uzstādīts Latvijas Kara muzeja sagatavotais informatīvais stends „Kaujā pie Airītēm 1919. gada 6. martā kritušie virsnieki” ar virsnieku fotogrāfijām, biogrāfijām un cīņu biedru atmiņu fragmentiem.

Interesentiem ir iespēja pieaicināt muzeja darbinieku, kurš detalizēti izstāstīs par piemiņas vietu un kaujas norises gaitu.

Vairāk: www.karamuzejs.lv

Adrese: