Latvijas muzeju katalogs

Ogres vēstures un mākslas muzejs

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251
GADA BALVU ATBALSTA:
Notekcaurule

 

A.Čakam veltīta izrāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā

29. oktobris – 26. decembris. 2011

Svinot dzejnieka 110. dzimšanas dienu, Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina uz izrādi par Aleksandru Čaku.

Izrādi radījis aktieris un režisors Varis Piņķis sadarbībā ar kontrabasistu un komponistu Kristapu Pētersonu. Tās nosaukums „Notekcaurule” patapināts no Čaka poētiskās pasaules, kurā dzejnieks romantiski mīl, ir puiciski trakulīgs, aizrautīgi priecājas, gaiši skumst un ir viedi nopietns, uzlūkojot strēlnieku zvaigznāju. Izrāde tiks spēlēta Ogres Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas „Ogre – peldu un gaisa kūrorts” vidē, kur lietas un noskaņa jau pašas par sevi ir daļa no Čaka poētiskā laika un telpas.

Vara Piņķa Čaka lasījums maz līdzināsies jau latviešu teātrī spoži pieredzētajiem. Jau otro gadu desmitu dzīvojam gadsimtā pēc Čaka. Nu jau kā 21.gadsimta bērni pieredzam tās pašas sajūtas un lietas, vērojam to pašu Čaka laika arhitektūru, ieskatāmies tajos pašos Rīgas namu pagalmos, logos, dzeltēnajās spuldzēs un zvaigznēs. Arī Čaku lasām to pašu, bet tomēr – katrs savu. Savu versiju par Čaku Varis Piņķis piesaka kā „izrādi par smaržām un garšām, par klaiņojošo mežonīgo pilsētas suni (Čaku), kurš uzsūc sevī pilsētas burzmu un smakas. Izrāde meklē tik reti sastopamo īsto, nebanālo erotiku. Izrādi papildina kontrabass, kas nav tikai pavadījums dzejai, bet netiešs Čaka ekspresīvās dvēseles atspoguļotājs.”

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ogres novada pašvaldība.

Pirmizrāde 29.oktobrī pulksten 18:00.

Izrādes 30.oktobrī, 25., 26.novembrī, 19., 26.decembrī.

Vietu skaits katrā izrādē ierobežots, biļetes lūdzam iegādāties iepriekš Ogres Vēstures un mākslas muzeja kasē (tālrunis 65022251).

Biļetes cena Ls 3,50.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Ruskule,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore

T: 26416680

 
blog comments powered by Disqus