Latvijas muzeju katalogs

MUZEJU BIEDRĪBA

Skolas iela 12, Madona, LV - 4801

  • phone:  +371 29418187

Seminārs “Jaunieši muzejos” topošajā mākslas centrā ZUZEUM

Programmas “RĪTDIENAS MUZEJS” seminārs: “Jaunieši muzejos” 

Norises vieta: ZUZEUM, Lāčplēšu ielā 101, Rīga

Norises laiks:  21. oktobris 10:00 – 15:00

“RĪTDIENAS MUZEJA” rudens sezonas noslēguma pasākumā tiks vērsta uzmanība uz pēdējos gados arvien aktuālāko tēmu muzejpedagoģijā - jauniešiem muzejā. Semināra kuratore: muzejpedagoģe Marta Leimane.

Jaunieši visos laikos ir bijuši sabiedrības autsaideri. Sasniedzot noteikta vecumposma robežas, viņi kļūst par monolītu sabiedrības daļu, kas pastāv pašpietiekamībā - jo ir gana pieauguši, lai būtu pastāvīgi, bet vēl neintegrējas “pieaugušo pasaulē”, jo nav aktīvi darba tirgus dalībnieki. Taču mūsdienās mēs aizvien biežāk sastopamies ar situācijām, kad tieši jaunieši ir sabiedriskās domas veidotāji un uzņēmēji, kas ietekmē notikumus sabiedrībā. Sešpadsmit gadus vecā vides aktīviste Grēta Tūnberga (Greta Thunberg) no Zviedrijas, kas tika nominēta Nobela miera prēmijai, ir tikai viens piemērs par jauniešu iniciatīvu un spēju ietekmēt sabiedriskās domas kustību pat politiskā un starptautiskā līmenī. Darba tirgū varam novērot, ka veiksmīgu speciālistu vidējais vecums ir arvien jaunāks nekā līdz šim. Jaunie blogeri, influenceri un citi dažādu jomu jaunie līderi arvien vairāk ietekmē izklaides industriju, mārketingu un tirgu kopumā. Kamēr bērni ir mūsu nākotne, jaunieši ir aktīvi dzīves kvalitātes veidotāji šodienā. Kāda ir muzeju loma šajā sabiedrības paaudžu nomaiņas procesā? Ko muzeji var iegūt, sadarbojoties ar jauniešiem un kāpēc šādas sadarbības ir jāveido? 

Ir pieņemts uzskatīt, ka jaunieši iedalās vecumposmā no 15 - 25 gadiem, taču šajās gadu robežās no pedagoģijas psiholoģijas viedokļa ir divas līdz trīs grupas ar atšķirīgām uztveres un vecumposma īpatnībām. Kā izveidot muzeja piedāvājumu, diferencējot jauniešus tā, lai katrai no auditorijām tas būtu saistošs un noderīgs? Kā vislabāk komunicēt ar jauniešiem un izveidot sadarbību ar mērķauditoriju? Un galu galā - vai šādos piedāvājumos ir vērts ieguldīt? 

Par šiem un citiem jautājumiem ar semināra dalībniekiem pieredzē dalīsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izglītības darba vadītāja Elīna Bērziņa, kas vairākus gadus strādā ar “Mākslas muzeja Jauniešu klubu”, Ziedoņa muzeja projektu vadītāja Maija Jaunzeme, kas ik pavasari pulcē jauniešus jaunrades konkursā “Ideju pavasaris”, kas ir apjomīgākais jauniešu projekts Latvijas Muzeju vēsturē, un topošā mākslas centra ZUZEUM 101 jauniešu izglītības programmas vadītāja Agnese Kleina. Šī programma ir unikāla ar to, ka pulcē jauniešus kā vienu no potenciālajam muzeja mērķgrupām, vēl pirms paša muzeja oficiālās atklāšanas. 

Semināra otrajā daļā notiks praktiskais darbs, kura laikā dalībnieki gūtās atziņas varēs izmantot uzdevumu veikšanai, apzināties savu potenciālu un, iespējams, neizmantotos resursus. Praktiskajā darbā paveikto kopā izvērtēt palīdzēs jaunieši, kas ir piedalījušies iepriekš minētajās muzeju izglītības programmās. Tas dos iespēju semināra idejas un praktiskos ierosinājumus aprobēt kopā ar mērķauditoriju un pēcāk realizēt savā muzejā. Tā būs lieliska iespēja saņemt komentārus un atgriezenisko saiti no mērķauditorijas un nodibināt jaunus kontaktus.

 

Semināra programma:

I. daļa 

10.00 - 10.30 Ierašanās un reģistrācija

10.30 - 10.40 Latvijas Muzeju biedrības ievadvārdi

10.40 - 11:00 “Mākslas muzeja Jauniešu klubs – kāpēc mums sanāk un nesanāk?” Elīna Bērziņa / LNMM izglītības darba vadītāja 

11.00 - 11.20 Imanta Ziedoņa muzeja projekts jauniešiem "Ideju pavasaris" / Pieredze. Interese. Iesaiste.  Maija Jaunzeme / Imanta Ziedoņa muzejs

11.20 - 11.40 “Abpusēji izdevīgi” – Agnese Kleina / ZUZEUM jauniešu programmas ZUZEUM 101 vadītāja

 

Jautājumi, diskusijas. Pusdienu pauze.

 

II. daļa 

13.00 - 14:00 Radošā darbnīca – jaunieši muzejos

14.00 - 14:30 Radošo darbu prezentēšana 

14.30 -  …  Vērtēšana, sarunas, diskusijas un jautājumi

 

Uz pasākumu aicināti muzeju speciālisti, kuri strādā izglītojošajā darbā. Piesakoties lekcijai, jānorāda vārds, uzvārds, muzejs un amats. Pieteikšanās līdz 14.oktobrim, rakstot uz e-pastu muzeji@muzeji.lv

Pasākums ir bezmaksas. Dalībnieku vietu skaits pasākumā ierobežots – 25.

blog comments powered by Disqus