MUZEJU BIEDRĪBA

APSTIPRINĀTS
Latvijas Muzeju biedrības valdes sēdē
2018. gada 25.maijā, protokola nr. 4/2018

Latvijas Muzeju biedrības vasaras akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”

NOLIKUMS

Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas muzejs un ikviens muzeju apmeklētājs! Lai top aizraujoša, skaistiem kultūras piedzīvojumiem bagāta vasara!

Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” norises laiks: 2018. gada 5. jūnijs – 31. augusts

Mērķis: Veicināt Latvijas muzeju atpazīstamību, palīdzēt atklāt šo muzeju “šarmu”, to nozīmi valsts un sava novada vēstures un kultūras procesu popularizēšanā, izzināšanā un sabiedrības izglītošanā, vienlaikus izzinot dominējošās intereses un vērtējumu. Veicināt interesi par muzeju piedāvājumu ārpus Rīgas.

Publicitāte: Akcijas izziņošana, visiem Latvijas muzejiem nosūtot informācijas “bloku”, ko katrs muzejs publicē sava muzeja un novada mājas lapā, kā arī vietējā presē. Akcijas izziņošana un informācija: www.muzeji.lv, sociālajos tīklos www.facebook.com un www.twitter.com, interneta vietnēs, TV, radio, presē.

Dalībnieki: Ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, kas, individuāli vai kopā ar ģimeni, draugiem, domubiedriem utt., apceļo Latviju, apmeklē muzejus un vēlas iepazīt vēsturi un kultūras mantojumu.

Piedalīšanās akcijā: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” noritēs, izmantojot divus sociālos tīklus:  www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus un www.instagram.com.   Tās būs vietnes, kurā satiksies visi akcijas dalībnieku ieraksti.

Uzdevums akcijas dalībniekiem:

1. No 5.jūnija līdz 31. akcijas dalībnieks apmeklē vismaz 5 Latvijas muzejus.

2. Ierodoties muzejā, dalībnieks atzīmē savu apmeklējumu ar viedtālruni vai fotoaparātu.

3. Savā Facebook vai Instagram profila laika līnijā ievieto foto no šīs vietas, īsi komentē redzēto, piedzīvoto un uzzināto, izmantojot mirkļbirku #Apcelolatvijasmuzejus.

4. Ierakstam Facebook obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus, lai www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus parādās dalībnieka veiktais ieraksts.

5. Instagram vai Facebook ierakstā atzīmē konkrēto muzeju, izmantojot mirkļbirkas zīmi, piemēram, #lnmm vai #madonasmuzejs. Facebook lapā var izmantot rīku atzīmēt muzeja lapu ar @Limbažu muzejs.

6. Lai vieglāk izvēlēties, kādus muzejus apmeklēt, izveidota karte, kas skatāma šeit: http://ej.uz/apcelomuzejus

Vērtēšana: Nosakot akcijas uzvarētājus, žūrijas komisija vērtēs dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, ievietojot interesantākos attēlus, ierakstus un vērojumus par vismaz 5 apmeklētajiem muzejiem. Akcijas žūrijas komisiju veido Latvijas Muzeju biedrības valdes locekļi, LMB valde ir tiesīga komisijā pieaicināt arī citus muzeju nozares speciālistus. Žūrijas komisija ir tiesīga lemt par akcijas balvu sadalījumu.

Balvas: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” uzvarētājiem paredzētais balvu fonds: 1) Brīvbiļetes no dažādiem Latvijas muzejiem, piem., Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs, I.Ziedoņa muzejs u.c. 2) Radošās nodarbības, muzejpedagoģiskās programmas un izzinošas ekskursijas grupai  līdz 10 cilvēki (Memoriālo Muzeju apvienība (Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Rakstnieka memoriālmājā un dārzā Skrīveros), Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs, O.Kalpaka muzejs “Airītes”, Talsu novada muzejs u.c. muzeji); 3) muzeju izdevumi un katalogi; 3) speciālās balvas no Latvijas Muzeju biedrības.

*Apmeklējuma biļete uz konkrēto muzeju jāizmanto gada laikā no tās saņemšanas brīža.

*Neskaidrību gadījumā, jautājumus, lūdzu, sūtīt uz Latvijas Muzeju biedrības e-pasta adresi: muzeji@muzeji.lv vai zvanīt uz tālr. 29418187.

Zane Grīnvalde

LMB valdes priekšsēdētāja