Latvijas muzeju katalogs

MUZEJU BIEDRĪBA

Uzvaras bulv. 2A, Rīga, LV-1049

  • phone:  + 371 29532069

AKCIJAS “Apceļo Latvijas muzejus!” NOLIKUMS

APSTIPRINĀTS
Latvijas Muzeju biedrības valdes sēdē
2017. gada 8. maijā, protokola nr. 4/2017

 Latvijas Muzeju biedrības vasaras akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”
NOLIKUMS

Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas muzejs un ikviens muzeju apmeklētājs! Lai top aizraujoša, skaistiem kultūras piedzīvojumiem bagāta vasara!

Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” norises laiks: 2017. gada 1. jūnijs – 31. augusts

Mērķis: Veicināt Latvijas mazo muzeju atpazīstamību, palīdzēt atklāt šo muzeju “šarmu”, to nozīmi valsts un sava novada vēstures un kultūras procesu popularizēšanā, izzināšanā un sabiedrības izglītošanā, vienlaikus izzinot dominējošās intereses un vērtējumu, kā arī veicināt interesi par muzeju piedāvājumu ārpus Rīgas.

Publicitāte: Akcijas izziņošana, visiem Latvijas muzejiem nosūtot informācijas “bloku”, ko katrs muzejs publicē sava muzeja un novada mājas lapā, kā arī vietējā presē. Pirmā publiskā informācija par akciju – 15. maijā, Kultūras ministrijas rīkotajā preses konferencē “Maijs – muzeju mēnesis”. Akcijas izziņošana un informācija: www.muzeji.lv, sociālajos tīklos www.facebook.com un www.twitter.com, interneta vietnēs, TV, radio, presē.

Dalībnieki: Ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, kas, individuāli vai kopā ar ģimeni, draugiem, domubiedriem, kolēģiem, utt., apceļo Latviju, apmeklē muzejus un vēlas iepazīt vēsturi un kultūras mantojumu.

Piedalīšanās akcijā: 15. maijā Sociālajā tīklā www.facebook.com tiks atklāta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” vietne – www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Tā būs bāze - vietne, kurā satiksies visi akcijas dalībnieku ieraksti.

Uzdevums akcijas dalībniekiem:

  1. No 1.jūnija līdz 31. akcijas dalībnieks apmeklē vismaz 5 Latvijas muzejus.
  2. Ierodoties muzejā, dalībnieks atzīmē savu apmeklējumu ar viedtālruni vai fotoaparātu.
  3. Savā Facebook profila laika līnijā ievieto foto no šīs vietas, īsi komentē redzēto, piedzīvoto un uzzināto.
  4. Ierakstam obligāti pievieno norādi @Apceļo Latvijas muzejus.
  5. Ierakstā atzīmē konkrēto muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs vai vietu, kur atrodas, ja muzejam nav savas lapas sociālajā tīklā www.facebook.com.

Vērtēšana: Nosakot akcijas uzvarētājus, žūrijas komisija vērtēs dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, ievietojot interesantākos attēlus, ierakstus un vērojumus par vismaz 5 apmeklētajiem muzejiem. Akcijas žūrijas komisiju veido Latvijas Muzeju biedrības valdes locekļi, LMB valde ir tiesīga komisijā pieaicināt arī citus muzeju nozares speciālistus. Žūrijas komisija ir tiesīga lemt par konkursa balvu sadalījumu.

Balvas: Akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” uzvarētājiem paredzētais balvu fonds: 1) katram uzvarētājam - piecas brīvbiļetes uz kādu no sekojošajiem Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rundāles pils muzejs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs, Turaidas muzejrezervāts, Rīgas Motormuzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, “Laimas” šokolādes muzejs, 2) balvu fondā arī ekskursijas gida vadībā muzeju ekspozīcijās un muzeju izdevumi.

*Apmeklējuma biļete uz konkrēto muzeju jāizmanto gada laikā no tās saņemšanas brīža.

blog comments powered by Disqus