Ventspils muzejs

• fax #63622031

Valstiskās pašapziņas vēsture Ventspils novadā

12. novembris. 2013

Vēstures otrdiena 12.novembrī plkst.17:30 Livonijā ordeņa pilī, lektores Stellsa Lindenbergas lekcija valstiskās pašapziņas vēsture Ventspils novadā.

Projekta Valstiskās pašapziņas vēsture Ventspils novadā ietvaros, ko finansē Latvijas Kultūras ministrija un atbalsta Ventspils pilsēta, Ventspils muzejs piedāvā apmeklēt lekciju, kurā muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga stāstīs par 20.gs. 80.gadu pirmajām neformālajām organizācijām hronoloģiskā secībā līdz pat Tautas Frontes dibināšanai un Neatkarības deklarācijas pieņemšanai 1990.gada 4.maijā.

Atmiņās par šajā laikā piedzīvoto dalīsies dzejniece un rakstniece Laimdota Sēle, arhitekts Alvis Didrihsons un citi ventspilnieki, kuru sabiedriskā darbība 80.gadu nogalē tuvināja Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pieņemšanu. Vēstures otrdienas norisi bagātinās 20.gs. 80.gadu beigu dokumentālie kadri (operatori - Ēriks Rugājs, Juris Presņikovs, Ilgmārs Heniņš) par Ventspils sabiedrisko dzīvi.

Ieeja- Ls0,75; EUR1,07

Ventspils muzejs