Latvijas muzeju katalogs

Ventspils muzejs

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031
LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBAS
GADA BALVU
"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Ventspils muzejs

Muzeja pirmsākumi meklējami Latvijas neatkarības laikā, 20. gs. 20.–30. gados, kad skolotāju arodbiedrība veidojusi novada senlietu un mākslas priekšmetu kolekciju. Muzejs atvērts 1945. gadā, bet jaunajās telpās Jāņa ielā 17 (Ventspils Livonijas ordeņa pilī) savāktais materiāls eksponēts tikai kopš 2001. gada. Restaurētajā Ventspils pilī šobrīd skatāma plaša un mūsdienīga pastāvīgā ekspozīcija, kurā aplūkojama daļa no bagātīgā arheoloģisko, etnogrāfisko un vēstures materiālu krājuma, kas atspoguļo novada, pilsētas un pils pagātni. Apmeklētājiem pieejama Latvijā unikāla apjomīgā digitālā ekspozīcija "Dzīvā vēsture", kā arī ekspozīcija „Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām” 2011. gadā restaurētajās 2. stāva telpās. Muzejā regulāri skatāmas arī dažādas izstādes, tajā skaitā arī pastāvīgā ekspozīcija „Kroņa maizē” bij. cietumu vieninieku kameru ēkā.

Ventspils muzeja sastāvā ir četras struktūrvienības: Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzejs, Amatu māja, H. Dorbes memoriālais muzejs "Senču putekļi". Muzeja administrācija atrodas Livonijas ordeņa pilī, Ventspilī, Jāņa ielā 17.

Adrese:

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

Kontakti:
  • fax #63622031
http://muzejs.ventspils.lv

Margarita Marcinkeviča
Ventspils muzeja direktore
margarita.marcinkevica@ventspils.lv
+371 63607025

Armands Vijups
Ventspils muzeja direktora vietnieks – vadošais pētnieks
armands.vijups@ventspils.lv
+371 63607013

Una Gūtfrice
Biroja administratore
muzejs@ventspils.lv
+371 63622031

Gatis Grigalis
Saimniecības nodaļas vadītājs
gatis.grigalis@ventspils.lv
+371 63621309

Ingrīda Štrumfa
Vadošā vēsturniece
ingrida.strumfa@ventspils.lv
+371 63607015

Maija Štrumfa
Krājuma nodaļas vadītāja
maija.strumfa@ventspils.lv
+371 63607024

Kaspars Puriņš
Krājuma glabātājs
kaspars.purins@ventspils.lv
+371 63607024

Stella Lindenberga
Vēstures nodaļas vadītāja
stella.lindenberga@ventspils.lv
+371 63607035

Māra Dāvida
Vēsturniece
mara.davida@ventspils.lv
+371 63607024

Inese Māla
Datubāzes “Ventspils hronika” veidotāja
inese.mala@ventspils.lv
+371 63607024

Anita Burkovska
Restaurācijas nodaļas vadītāja
anita.burkovska@ventspils.lv
+371 63607040

Inga Rozefelde
Restauratore
inga.rozefelde@ventspils.lv

Baiba Ābelniece
Galvenā ekonomiste
baiba.abelniece@ventspils.lv
+371 63607023

Janīna Skudra
Galvenā grāmatvede
janina.skudra@ventspils.lv
+371 63607023

Ieva Rupenheite
Projektu nodaļas vadītāja
ieva.rupenheite@ventspils.lv
+371 63621309

Ilva Buntika
Muzeja pedagoģe
ilva.buntika@ventspils.lv
+371 63621309