Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, LNMM filiāle

Elizabetes iela 57a-26 (ieeja caur pagalmu, 5.stāvs), Rīga, LV-1050

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja ekspozīcija (autores: muzeja vadītāja Baiba Vanaga, kolekcijas glabātāja Nataļja Jevsejeva un māksliniece Anna Heinrihsone) veidota kā stāstījums par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni.

Ekspozīcijā – inscenētā mākslinieku mājokļa iekārtojumā – apmeklētāji var redzēt gan spožus Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas mākslas darbus, gan memoriālus priekšmetus, piemēram, pūdernīcu un pīpi, gan raksturīgas fotogrāfijas, gan stāstošus dokumentus, piemēram, vēstules un dienasgrāmatas. Apmeklētāju ērtībai izgatavotas un šķirstīšanai paredzētas atsevišķu mākslinieku ilustrēto grāmatu, satīriskā žurnāla Ho-Ho, A.Beļcovas skiču burtnīcu, R.Sutas teātra un trauku apgleznojumu metu un citu materiālu kopijas. Ir arī iespēja noskatīties kadrus ar Romana Sutas tēlojumu mākslas filmā Kaugurieši (1941) un Tatjanas Sutas vadītos raidījumus par mākslu, tā pastiprinot šo personību klātbūtnes izjūtu.