Latvijas muzeju katalogs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, LNMM filiāle

Elizabetes iela 57a-26 (ieeja caur pagalmu, 5.stāvs), Rīga, LV-1050

  •  67288800
GADA BALVU ATBALSTA:
Franču sarunvalodas klubiņš muzejā

 

7. septembris – 28. septembris. 2012

Septembrī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) sadarbībā ar valodu skolu „Skrivanek Baltic” piedāvā nodarbību ciklu „Franču sarunvalodas klubiņš muzejā”, kurā franču valodas cienītājiem reizē ar valodas praktizēšanu īpašā un radošā vidē būs iespēja iepazīties tuvāk arī ar Latvijas mākslu un tās sakariem ar Franciju. Pirmā nodarbība notiks 7. septembrī. 

Francijas kultūra un māksla nereti ir bijusi citu zemju mākslinieku inspirācijas avots. Daudzu latviešu mākslinieku, tostarp arī klasiskā modernisma pārstāvju – Romana Sutas (1896–1944) un Aleksandras Beļcovas (1892–1981) biogrāfijās un radošajā darbībā atrodamas saiknes ar francisko – iedvesmošanās no franču kubistiem, Sutas raksti par latviešu mākslu franču žurnālā, Beļcovas regulārie veselības atgūšanas braucieni uz Dienvidfranciju u.c. Tāpēc septembrī abu mākslinieku muzejā piedāvājam īpašu franču valodai un kultūrai veltītu programmu „Franču sarunvalodas klubiņš muzejā”.

„Franču sarunvalodas klubiņš muzejā” ir četru nodarbību cikls ar sarunām par mākslu, dizainu, interjeru, ceļošanu un sapņiem. Nodarbību laikā franču valodas un kultūras cienītājiem būs iespēja ne tikai uzlabot un papildināt savas zināšanas, bet arī iegūt jaunus draugus un sarunu biedrus, diskutējot par Francijas un Latvijas kultūru un mākslu radošā un brīvā gaisotnē.

Cikla ietvaros būs iespējams iepazīties ar abu slaveno latviešu mākslinieku dzīvesstāstu un darbiem, latviešu klasisko modernismu Francijas kultūras sakaru kontekstā, kā arī uzzināt daudz jauna gan par Latvijas, gan Francijas mākslas vēsturi. Valodas nodarbībās tiks izmantota interaktīva mācību metode ar lomu spēlēm, dialogiem un radošiem uzdevumiem. Lūdzam ņemt vērā, ka nodarbības galvenokārt paredzētas cilvēkiem ar franču valodas priekšzināšanām (A2–C2 zināšanu līmenis).

Iepazīšanās nodarbība Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā notiks akcijas „Mācību nedēļa pieaugušajiem” ietvaros piektdien, 7. septembrī, plkst. 18.00. Pirmā nodarbība būs bez maksas, pārējo nodarbību cena ir LVL 6,00 par reizi. Kopumā paredzētas četras nodarbības – katru septembra piektdienu no plkst. 18.00 līdz 19.30.

Vietu skaits ir ierobežots. Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv.

„Franču sarunvalodas klubiņš muzejā” notiek sadarbībā ar „Skrivanek Baltic”, kas ir viens no lielākajiem valodu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā un ir starptautiskā uzņēmuma „Skrivanek Grupa” daļa, kas nodrošina kvalitatīvus tulkojumus un valodu mācības.

Teksts: „Skrivanek Baltic”, Baiba Vanaga

 

 

 

DALĪBAS  MAKSA

Iepazīšanās nodarbība 7. septembrī: bez maksas

Pārējās nodarbības: LVL 6,00 par reizi

IEPRIEKŠĒJA  PIETEIKŠANĀS

Vietu skaits ir ierobežots. Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv.

 

PAPILDUS  INFORMĀCIJA

Baiba Vanaga, LNMM R. Sutas un A. Beļcovas muzeja vadītāja

T: (+371) 67 288800, E: sbm@lnmm.lv

Agnese Birnbauma-Eglīte, „Skrivanek Baltic” mārketinga direktore

T: (+371) 67 240364, E: marketings@skrivanek.lv

 
blog comments powered by Disqus