Latvijas muzeju katalogs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, LNMM filiāle

Elizabetes iela 57a-26 (ieeja caur pagalmu, 5.stāvs), Rīga, LV-1050

  •  67288800
GADA BALVU ATBALSTA:
Sarunas muzejā

 

11. septembris. 2011

Sarunas muzejā: Draugu lokā

Tikšanās ar izstādes kuratori BAIBU VANAGU

 

Plkst. 15.00–17.00

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā

Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvā)

 

Atklājot rudens / ziemas’ 2011 sezonu LNMM programmai „Sarunas muzejā”, svētdien, 11. septembrī, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) aicina uz tikšanos ar izstādes „Draugu lokā. Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas portretu glezniecība” kuratori Baibu Vanagu.

Dzejnieki Rainis un Lūcija Zamaiča, aktrise Anta Klints, gleznotāja Lidija Auza, režisore Anna Lācis, baletdejotājs Arvīds Ozoliņš un citi pazīstami cilvēki… Tik plašs un kultūras darbiniekiem bagāts ir mākslinieku Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas ģimenes draugu un laikabiedru loks, ko abi portretējuši izstādē skatāmajos darbos. Ar katru no gleznās tēlotajām personībām tās portreta autoram bija izveidojies ciešāks kontakts – tās bija nevis formālas mākslinieka un portreta pasūtītāja attiecības, bet gan tuvas draudzības saites, savstarpēja cieņa vai kopīgi realizēti projekti.

Izstādē skatāmie portreti stāsta par to, kādas nozīmīgas Latvijas kultūras personības bija ciešākās saitēs ar abiem māksliniekiem un, protams, iepazīstina ar gleznieciskā rokraksta attīstību, īpaši Aleksandras Beļcovas, kuras veikumu atklāj gan starpkaru laika, gan padomju perioda portreti. Ne tikai izstādes darbos, bet arī visā abu autoru portretu glezniecībā lielākoties sastopami tieši tuvinieku, draugu un paziņu portreti.

„Sarunas muzejā” laikā mākslas zinātniece Baiba Vanaga raksturos Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas daiļradi, īpašu uzmanību pievēršot tieši portreta žanram un mākslinieciskā izpildījuma veidam. Apmeklētāji uzzinās katras gleznas tapšanas vēsturi un atklās, cik liela nozīme ir mākslinieka talantam un spējai iedziļināties portretējamā personībā, cieņpilnai un smalkjūtīgai attieksmei pret modeli.

 

ATBILDĪGĀ PAR PASĀKUMU:

Baiba Vanaga, izstādes kuratore, LNMM R. Sutas un A. Beļcovas muzeja vadītāja

T: (+371) 67 288800, E: Baiba.Vanaga@lnmm.lv

 

* * *

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programma „Sarunas muzejā” piedāvā mākslas un kultūras interesentiem vienreizēju un aizraujošu iespēju svētdienas pēcpusdienā (plkst. 15.00) baudīt mākslu, veidot un bagātināt savu viedokli kopā ar dažādiem mākslas jomas speciālistiem. „Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā. Šādas tikšanās ļauj iepazīt jaunākās izstādes personiskākā, niansētākā un informatīvi dziļākā veidā, ieklausoties un diskutējot ar klātesošajiem. Mūsu „Sarunās” mākslinieki, mākslas vēsturnieki, izstāžu kuratori un ikviens apmeklētājs atklāj sev un citiem mākslas vērtības un aktualitātes.

Dalība pasākumā bez iepriekšējas pieteikšanās, iegādājoties ieejas biļeti izstādē.

NORISES LAIKS

Rudens / ziemas sezonā: 11.09.–11.12.2011

Svētdienās / plkst. 15.00–17.00

BIĻEŠU CENAS

1 nodarbība: individuālā ieejas biļete ekspozīcijā vai izstādē

Biļetes nopērkamas LNMM kasēs.

 

PROGRAMMAS KURATORE

Laura Dravniece, LNMM Izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357527

E: Laura.Dravniece@lnmm.lv

I: http://www.lnmm.lv/lv/lnmm/info/learn/programs/talks-at-the-museum/

 
blog comments powered by Disqus