Ķekavas muzejs

Rīgas iela 26, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123

•   28679514, 67935826

Ilzes Zariņas gleznu izstāde - „Dažādas vasaras”

15. jūlijs – 20. augusts. 2016

Piektdien, 15. jūlijā, plkst. 17 Ķekavas novadpētniecības muzejā tiks atklāta Ilzes Zariņas gleznu izstāde - „Dažādas vasaras”. Izstāde būs skatāma līdz 20. augustam.

Izstādē būs apskatāmas gleznas, kas tapušas pēdējo četru gadu garumā. Pamattēma – daba, ziedi, ainava un harmonija.

Šobrīd I. Zariņa ir eksotisko deju centra ‘’Alegria’’ direktore, dejotāja, horeogrāfe, kā arī  gleznotāja un LMA profesora Kaspara Zariņa studijas ‘’Pedants’’ dalībniece no 2011.gada, bet pēc izglītības – juriste.

Ilzes Zariņas dzīves ceļš ir saistīts ar Jelgavu, jo dzimtu saknes ir no Jelgavas rajona Svētes un Ūziņiem. Abi vecāki ir dzīvojuši kaimiņos, gan katrs savā Svētes upes krastā. Tur arī pagājusi Ilzes bērnība un visas vasaras līdz 13 gadu vecumam.

Daba un lauku dzīve ir atstājusi iespaidu uz visu turpmāko mākslinieces dzīvi - tā vienmēr ir vieta, kas dod enerģiju un mieru. Dabas skaistums vienmēr ir saviļņojis un radis izpausmes Ilzes gleznās, bet paradokss slēpjas divās pretējās dzīves veida izpausmēs – mākslinieces spontānā, enerģiskā un jaudīgā dzīves un dejas maniere pretstatā ar miera un harmonijas meklējumiem gleznās.

Ināra Rumbina,

Ķekavas novadpētniecības muzeja vadītāja