Latvijas muzeju katalogs

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

  •  67227782
  • fax 67216425

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Rakstniecības un mūzikas muzejs šobrīd muzeja izstāžu zāles ir slēgtas rekonstrukcijai, bet Lasītava
apmeklētājiem pieejama Tērbatas ielā 75.
Rakstniecības un mūzikas muzejs savā piedāvājumā ir tikpat mainīgs kā tā nosaukums laika gaitā, tomēr dažas lietas arī pēc reorganizācijas palikušas aizvien nemainīgas: muzejs gaidīt gaida apmeklētājus savās izstāžu zālēs Pils laukumā 2 un arī lielākajā Latvijas rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves lasītavā Pils laukumā 3.
Muzeja darbības uzdevumu esam formulējuši vienkārši un tajā pašā laikā ļoti ambiciozi: pārliecināt šodienas Latvijas iedzīvotāju, ka muzejā rūpīgi glabātās rakstniecības un mūzikas vēstures liecības ir derīgas viņa ikdienas labākai izprašanai.
MŪZIKAS INSTRUMENTI LATVIJĀ

Izstāde piedāvā unikālu mūzikas instrumentu kolekciju, kas koncentrētā, taču priekšmetiski bagātā formā ļauj gūt priekšstatu par instrumentu būves vēsturi Latvijā. Izstādē eksponēti ap 200 dažāda senuma mūzikas instrumenti. Ekspozīciju papildina mehāniskie mūzikas instrumenti (mūzikas kastītes, leijerkaste, pianola), arī dažādas atraktīvas skaņu ierakstīšanas un atskaņošanas ierīces (gramofoni, patafoni, tāpat arī ierakstu uzglabāšanas paraugi, sākot no vaska ierakstu ruļļiem un platēm līdz CD). Aicinām apmeklētājus izmēģināt pianolas spēlēšanas tehniku.
Baumaņu Kārļa zāle veltīta īpašam priekšmetam – klavierēm, kas piederējušas Latvijas valsts himnas Dievs, svētī Latviju! autoram Baumaņu Kārlim.
Grietiņas zālē radīta laikmeta noskaņa – iespaids par 19. gadsimta daudzveidīgo Rīgas kultūras un muzikālo dzīvi.
Spēlmaņu zāle iepazīstina ar galvenajiem latviešu tradicionālajā mūzikā lietotajiem pašskaņiem, sitaminstrumentiem, pūšaminstrumentiem, stīgu instrumentiem un to spēlētājiem, kā arī ar seno instrumentu rekonstrukcijām un spēli mūsdienās.
Adrese:

Pils laukums 2, Rīga, LV - 1050

Kontakti:
  •  67227782
  • fax 67216425
http://www.rmm.lv
Komunikācijas nodaļa 
APMEKLĒJUMA PIETEIKŠANA!                     
e-pasts: komunikacija@rmm.lv; tālr. 67227782
Lasītava
Adrese: Pils laukums 3; e-pasts: kratuve@rmm.lv; tālr. 67356262
Direktore
Iveta Ruskule
e-pasts: iveta.ruskule@rmm.lv; tālr. 67216430