Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija

  • phone:  +371 67324461
LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBAS
GADA BALVU
"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Organizāciju Latvijas Nacionālais mākslas muzejs veido četri muzeji un viena izstāžu zāle: Latvijas Nacionālais mākslas muzejsMākslas muzejs RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzejsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs un izstāžu zāle ARSENĀLS.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem nozīmīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. Tas regulāri organizē mākslas izstādes, izglītojošas aktivitātes un kultūras pasākumus.

Kopš 2016. gada 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pēc 3 gadus ilgušas restaurācijas un rekonstrukcijas ir atvērts apmeklētājiem.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana 2016. gada 4. maijā bija vērienīgs valsts mēroga notikums. Rekonstrukcija, kuras laikā muzeja ēka tika restaurēta, pārbūvēta un paplašināta, ir radījusi jaunas publiskās telpas, atjaunojusi muzeja vēsturiskās arhitektūras vērtības, kā arī nodrošinājusi pieejamību plašākai sabiedrības auditorijai.

2016. gadā, esot atvērtam tikai 9 mēnešus, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir kļuvis par apmeklētāko muzeju Latvijā. Muzeja apmeklējums sasniedzis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu - 262 321, krietni pārsniedzot iepriekš plānoto - 100 000. Aptuveni 30 % muzeja apmeklētāju ir tūristi. Pēdējā gada laikā īpaši audzis ir ģimeņu, kā arī skolēnu apmeklējums.

Neilgi pēc atklāšanas 2016. gada maijā, atjaunotajam Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam (autori: "Processoffice" UAB, Andrius Skiezgelas Architecture, SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa) tika piešķirta Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva. "Paplašinātā senā ēka ir padarīta mūsdienīga, atdzīvinot tās sen aizmirstos elementus un vienlaikus saglabājot tās vēsturisko kodolu. Bēniņu un tehniskā pagraba telpu izmantošana ir ne vien funkcionāla un pragmatiska, bet arī simboliska, akcentējot kultūras nepārtrauktību, kas muzejam ir īpaši svarīgi. Arhitektoniskais materiālu lietojums ir ļoti pārdomāts un pieskaņots ēkai - tas netiešā, niansētā veidā sasaucas ne vien ar esošo estētiku, bet arī ar Ziemeļeiropas tradīcijām stikla, koka un akmens izmantošanā, ar visu tajos ietverto vēsturi un atmiņām," tā starptautiskā žūrija pamatoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izvirzīšanu augstākajam apbalvojumam.

2017. gada 23. februārī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana kļuva par laureātu Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas “Kilograms kultūras 2016” kategorijā “Gada notikums”.

Kopš 2016. gada 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs apmeklētājiem ir atvērts 6 dienas nedēļā – otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00, piektdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 20:00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00. Katra mēneša pēdējā svētdienā muzeja pastāvīgo ekspozīciju apmeklējums ir bez maksas. Pirmdienās muzejs ir slēgts.

Apmeklētāji ir aicināti iepazīt muzeja jauno pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas māksla. 19. - 20. gadsimts” (vēsturiskās ēkas 2. un 3. stāvā), kā arī aktuālās izstādes

Ieejas biļešu cenas:  http://lnmm.lv/lv/lnmm/cenas
Vairāk informācijas www.lnmm.lv
Adrese:

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija

Kontakti:
  • phone:  +371 67324461
http://www.lnmm.lv

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce 

(+371) 67 325051 Mara.Lace@lnmm.lv

 

Direktores vietniece krājuma darbā Iveta Derkusova

(+371) 67 325021 Iveta.Derkusova@lnmm.lv

 

Direktores vietniece administratīvajā darbā Una Sedleniece 

(+371) 67 322524 Una.Sedleniece@lnmm.lv

 

Lietvedības speciāliste Lelde Gūtmane 

(+371) 67 325051 Lelde.Gutmane@lnmm.lv

 

LNMM Administratore Aija Remerte 

(+371) 67 716116 Aija.Remerte@lnmm.lv

 

Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Ginta Gerharde-Upeniece

(+371) 67 716101 Ginta.Gerharde@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska 

(+371) 67 830900 Inese.Baranovska@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece

(+371) 67 228776 Daiga.Upeniece@lnmm.lv

 

Saimnieciskā departamenta vadītājs Bruno Millers (+371) 67 716100 Bruno.Millers@lnmm.lv

Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina 

(+371) 67 716102 Anna.Balandina@lnmm.lv

 

Izglītības darba vadītāja Baiba Grīnberga

(+371) 67 716102 baiba.grinberga@lnmm.lv

 

Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva 

(+371) 67 357527 Natalja.Sujunsalijeva@lnmm.lv

 

Restaurācijas nodaļas vadītāja Una Kastanovska 

(+371) 67 716112 Una.Kastanovska@lnmm.lv

 

Personāla daļas vadītāja Silvija Krieviņa 

(+371) 67 357400 Silvija.Krievina@lnmm.lv

 

Grāmatvedības un finanšu daļas vadītāja Arta Taumane 

(+371) 67 357412 Arta.Taumane@lnmm.lv

 

Datortīkla adminstratore Jeļena Žuka 

(+371) 67 357526 Jelena.Zuka@lnmm.lv

 

Bibliotēkas vadītāja Alla Sidorina 

Alla.Sidorina@lnmm.lv