Latvijas muzeju katalogs

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600

  •  64622464
  • fax 64622778

Aivara Kises gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi”

 

30. augusts – 30. septembris. 2017

No 30. augusta līdz 30. septembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā (3. stāva vestibilā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma Aivara Kises  gleznu izstāde “Starp debesīm un zemi”.

Pirms pieciem gadiem Aivars Kise muzejā svinēja savu 60. dzīves jubileju ar gleznu izstādi “Pārdomu vējš”, kurā gleznu autors ieveda skatītāju fantāzijas tēlu pasaulē. Šoreiz izstādē “Starp debesīm un zemi” apmeklētāji var ielūkoties gan Aivara Kises radītajos Latgales ainavu atspulgos, gan autora filozofisko pārdomu izraisītajos motīvos. Pavasara un vasaras zaļums, mainīgās debesis, taciņas un lauku ceļi, kas bieži vien aizved uz kādu baznīcu. Kādā ceļa pagriezienā skatam atklājas nelielā Pilcenes baznīca, ko mākslinieks tvēris kā saulainu stūrīti, kur viegli gan prātam, gan sirdij. Meža klusums bezvējā, upes mošanās no rīta vai piemirkusī pieneņu pļava – katrai ainavai ir sava noskaņa.

Ar plakātisku pieeju radītā glezna “Starp debesīm un zemi” aicina skatītāju iedziļināties planētas Zeme globālajās problēmas, bet darbs “Radīšana” – meklēt atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem. Dzīvesprieka pilnas ir autora gleznas, kas veltītas draugiem vai bērniem. Mazā meitene, ieskauta viņai svarīgu lietu un tēlu pasaulē, veras skatītājam pretī, atgādinot par paša bērnībā izsapņoto. Autors neviļus atgādina, ka dzīves ceļi un tajos pieredzētais katram ir tik dažādi. Cilvēks uz neilgu brīdi ir nokļuvis starp debesīm un zemi, izdzīvojot sev lemto. Aivars Kise neļauj dzīves grūtībām ņemt virsroku – gleznas top un darbs dod spēku un dzīvesprieku.

No 1. septembra līdz 31. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejs apmeklētājiem atvērts pēc rudens–ziemas darba laika:

Otrdien–piektdien 10.00–17.00;

Sestdien 10.00–16.00;

Svētdien, pirmdien – slēgts.

 

Inese Dundure,

Latgales Kultūrvēstures muzeja Mākslas nodaļas vadītāja

Tālr. 64622464

 
blog comments powered by Disqus