Latgales Kultūrvēstures muzejs

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Latgales Kultūrvēstures muzejs

Latgales Kultūrvēstures muzejs dibināts 1959.gadā kā Ludzas Novadpētniecības muzeja filiāle, bet tā pirmsākumi atrodami jau 20.gs. 30.gados, un tas izvietots ēkā, kurā līdz Otrajam pasaules karam atradās centrālais Latgales muzejs.

No 1960. gada muzejs darbojas patstāvīgi kā Rēzeknes Novadpētniecības muzejs, atverot savu pirmo ekspozīciju. Atbilstoši krājuma kolekciju raksturam un darba saturam, 1990.gadā Rēzeknes Novadpētniecības muzejs tiek pārdēvēts par Latgales Kultūrvēstures muzeju (LKM), kopš 1989.gada apmeklētājiem tiek atvērta muzeja lasītava. 1996. gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība muzeja vajadzībām nodod trīsstāvu ēku līdzās muzeja centrālajai ēkai, kurā darbojās LKM Izstāžu nams.

2010. gadā, ERAF un Rēzeknes pilsētas domes finansētā projekta ietvaros, notika muzeja rekonstrukcija – tika modernizētas izstāžu zāles - aprīkotas ar regulējamiem gaismas ķermeņiem, kas pieļauj visdažādāko mākslas darbu eksponēšanu, iebūvēts ekrāns un projektors, kas ļauj muzeja izglītojošās programmās izmantot modernās tehnoloģijas, uzbūvēta jauna piebūve, kur galvenokārt izvietotas telpas krājuma materiālu glabāšanai, un kas savieno vēsturisko muzeja ēku un izstāžu namu vienā kompleksā.  Apmeklētāju ērtībām ir izveidota atbilstoša zona – vestibils, garderobe, WC, ierīkots lifts, kas nodrošina piekļuvi visās muzeja ekspozīcijās, izstāžu zālēs un muzeja lasītavā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tāpat kā jebkuram citam apmeklētājam, tādā veidā iezīmējot jaunu sociālo kontaktu vietu pilnīgi visiem interesentiem.

Adrese:

Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne, Rēzeknes raj. LV-4600