Krāslavas vēstures un mākslas muzejs

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Krāslavas vēstures un mākslas muzejs

Muzejs vāc, glabā un popularizē Krāslavas novada materiālās un garīgās kultūras vērtības. Muzeja krājumā ir vairāk par 20000 vienību, to vidū apmēram 1000 vienību liela tēlotājas mākslas darbu kolekcija, vērtīgas 18.-19.gs. grāmatas, etnogrāfiskie priekšmeti un citas kolekcijas, kuras regulāri tiek eksponētas muzeja izstāžu zālē. Laika gaitā savāktas patvāru, gludekļu, petrolejas lampu, etnogrāfijas priekšmetu kolekcijas. Muzeja mākslas krājumā glabājas Pāvila Glaudāna, Vandas Zēvaldes, Vitālija Kalvāna, Jāzepa Pīgožņa, Osvalda Zvejsalnieka, Intas un Kārļa Dobrāju, Pētera Postaža, Valdas Mežbārdes, Leonīda Bauliņa, Valentīna Zlidņa, Daigas Lapsas, Nadīnas Lavreckas un citu mākslinieku darbi.
   Muzejs atrodas vienā no Krāslavas pils kompleksa ēkām. Krāslavas pils no 18.gadsimta vidus līdz 20.gadsimta 20.gadiem piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Krāslavas pils ar citām ēkām ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Muzeja zinātniskajā arhīvā glabājas materiāli par tēlnieku Naumu Āronsonu, rakstnieku, dzejnieku un mākslinieku Jāni Jaunsudrabiņu, par dzejniekiem Cecīliju Dineri, Mariju Andžāni, Valdi Grantu - Krāslavieti, pasaulslavenu filozofu un rakstnieku Konstantīnu Raudivi, filozofu Nikolaju Loski, kā arī plašs materiālu klāsts par grāfu Plāteru dzimtas vēsturi. Muzeja bibliotēkā plaši pārstāvēta literatūra par Krāslavas novadu, Latgales, Latvijas vēstures un kultūras jautājumiem. Muzeja izstāžu zālē katru ceturksni skatītāju vērtējumam tiek nodota jauna mākslas darbu izstāde.

Muzejs ievietots vienā no Krāslavas pils kompleksa ēkām. Krāslavas pils no 18.gadsimta vidus līdz 20.gadsimta 20.gadiem piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Krāslavas pils ar citām ēkām ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Krāslavas vēstures un mākslas muzeja krātuvē glabājas ap 18500 vienību. Laika gaitā savāktas patvāru, gludekļu, petrolejas lampu, etnogrāfijas priekšmetu kolekcijas. Muzeja mākslas krājumā glabājas Pāvila Glaudāna, Vandas Zēvaldes, Vitālija Kalvāna, Jāzepa Pīgožņa, Osvalda Zvejsalnieka, Intas un Kārļa Dobrāju, Pētera Postaža, Valdas Mežbārdes, Leonīda Bauliņa, Valentīna Zlidņa, Daigas Lapsas, Nadīnas Lavreckas un citu mākslinieku darbi.

Muzeja zinātniskajā arhīvā glabājas materiāli par tēlnieku Naumu Āronsonu, rakstnieku, dzejnieku un mākslinieku Jāni Jaunsudrabiņu, par dzejniekiem Cecīliju Dineri, Mariju Andžāni, Valdi Grantu - Krāslavieti, pasaulslavenu filozofu un rakstnieku Konstantīnu Raudivi, kā arī plašs materiālu klāsts par grāfu Plāteru dzimtas vēsturi. Muzeja bibliotēkā plaši pārstāvēta literatūra par Krāslavas rajonu, Latgales un Latvijas vēstures un kultūras jautājumiem. Muzeja izstāžu zālē katru ceturksni skatītāju vērtējumam tiek nodota jauna mākslas izstāde.

Ekspozīcija „Pieci airi”, kura stāsta par piecām Krāslavas pamattautībām, kas no seniem laikiem dzīvo šeit.

Pastāvīgā izstāde:

"Krāslava un Plāteri" par Krāslavas vēsturi no 18.gs. līdz 20.gs. sākumam.

Adrese:

Pils iela 8, Krāslava, Krāslavas raj. LV-5601