Jūrmalas pilsētas muzejs

GADA BALVU
"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Initas Kārkluvalkas stikla kolāžu izstāde “Citāds stikls”

30. augusts – 1. oktobris. 2017

30. augustā plkst. 16:00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) tiks atklāta mākslinieces Initas Kārkluvalkas stikla kolāžu izstāde “Citāds stikls”.

Jūrmalas pilsētas muzejs savu rudens izstāžu sēriju sāk ar Jūrmalā dzimušās stikla mākslinieces Initas Kārkluvalkas stikla kolāžu izstādi “Citāds stikls”. Tajā eksponēti mākslinieces pēdējo piecu gadu radošie darbi un īpaši izstādei radīta objekts “Reminscence”. Kolāža “Vecais skurstenis” veltīta 1941. gada izsūtīšanā iztukšotajām mājām, par kādu kļuva arī nams Tirgoņu ielā 16, Majoros pēc viņas vectēva Hakera Emīla Gotlība  izvešanas.

“Initas Kārkluvalkas stikla kolāžas stilistiski var pielīdzināt tādam mākslas stilam kā neoplasticisms, īpaši tādiem autoriem, kā Teo van Duisburgs (Theo van Doesburg) un Sāra Morisa (Sarah Morris). Ja Sāras Morisas darbi ir pabeigtas vitrāžu skices realizācija klasiskajā vitrāžas tehnikā, tad Initas stikla kolāžas nolasāmas kā 3D attēls. Inita droši pielieto 2 līdz 4 līmeņu stikla kārtojumu. Vitrāžu stikli saules gaismā jūtas patiesi komfortabli, sniedzot skatītājam krāsu paletes daudzveidību, kas panākta vienam stikla tonim pārklājoties pāri iepriekšējam, kā arī faktūru un reljefu gradācijas, kad saules gaisma telpā pieklust.

Ja klasiskās vitrāžas kompozīcija parasti piepilda visu loga ailu un bez laba izgaismojuma zaudē tikpat kā visu toņu uztveres bagātību, tad stikla kolāžai, sevišķi mazākos formātos, dota brīvāka eksponēšanas izvēle – no telpu logiem ar dabīgo gaismu, līdz sienu nišām un ailām ar mākslīgo izgaismojumu. Inita Kārkluvalka turpina jaunus meklējumus CITĀDA STIKLA kompozīcijās,” saka kultūras gardēdis un reklāmas speciālists Georgs Stražnovs.

Inita Kārkluvalka (dz.1955.g. Jūrmalā) 1982. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Dekoratīvi lietišķās mākslas nodaļu ar diplomdarbu vitrāžas projektu Rīgas Politehniskā institūta (tagad Rīgas Tehniskā universitāte) Ķīmijas fakultātei, kopš 1982. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedre. Strādājusi Jūrmalas pilsētas Mākslinieciskās noformēšanas darbnīcā (1970.-1973.g.), bijusi māksliniece noformētāja sporta laivu rūpnīcā “Dzintars”, bijusi vitrāžiste Dekoratīvās mākslas kombinātā, darbnīcā “Biķeru vitrāžas”. Kopš 2012. gada strādā kā interešu izglītības pedagogs un veido savus oriģināldarbus.

Nozīmīgākie projekti: Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskās baznīcas vitrāžu restaurācija (2009), Rīgas Svētā Pētera baznīcas loga vitrāža (1998), vitrāžas viesnīcā Royal Square Hotel, Kaļķu ielā 3 (2002), vitrāžas Dikļu pils vīna pagrabos (2007), u.c.

Mākslinieces Initas Kārkluvalkas stikla kolāžu izstāde “Citāds stikls” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) skatāma no 30. augusta līdz 1. oktobrim. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 18:00. Sākot ar 15. septembri muzeja darba laiks no 10:00 – 17:00 Ieeja – bez maksas.

Attēlā: Dāvana floristiem. (Fragments). 2015.g. Stikla kolāža

Informāciju sagatavoja:

Guna Kalnača, Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore, guna.kalnaca@jurmala.lv,tālr. +371 29112872