Jāzepa Vītola memoriālais muzejs Anniņas

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Jāzepa Vītola memoriālais muzejs Anniņas

Muzejs iepazīstina ar Latvijas Konservatorijas dibinātāja un rektora, komponista profesora Jāzepa Vītola (1863–1948) dzīvi.

Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists Jāzeps Vītols, kad Latvijas valsts par īpašiem nopelniem viņam piešķīra daļu no bijušās Gaujienas muižas parka. No Valkas apriņķa zemes ierīcības komitejas 1922. gada 28. novembra sēdes protokola: „... pie robežu noteikšanas ņemt vērā, lai gabalā ietilptu pēc iespējas vairāk dabas jaukumu, jo gabals no centrālās komitejas domāts galvenām kārtām kā atpūtas vieta profesoram J. Vītolam, kura nodarbošanās nav lauksaimniecība…” Muižas aldara divstāvu koka mājiņa un 60 pūrvietu dabas jaukumu kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.

Muzejs sāka darbu 1961.gadā, lai saglabātu Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu, dokumentus, fotogrāfijas, notis un priekšmetus, kas saistīti ar viņa radošo mūžu. Turpinot Jāzepa Vītola uzsāktās tradīcijas, muzejs katru vasaru organizē Jāzepa Vītola MŪZIKAS DIENAS, atzīmējot komponista dzimšanas dienu 26.jūlijā. Tradicionālos koru svētkus jau kopš 2003.gada papildina ikgadējā bērnu un jauniešu mūzikas nometne “Vītolēni”, kas dod iespēju simtiem bērnu profesionāli pilnveidoties, dziedāt apvienotā korī un spēlēt simfoniskajā orķestrī. Gaujienas „Anniņu” īpašajā gaisotnē jaunieši kopā ar pieaugušajiem izbauda muzicēšanas prieku, gūst emocionālu gandarījumu, iepazīstas ar Jāzepu Vītolu un pamazām aug kā jaunie mūzikas mīļotāji, profesionālie izpildītāji un tradīciju turpinātāji.
Apkopojums par svētkiem 2016.gadā tika izdots grāmatā „Jāzepa Vītola Mūzikas dienas”, sastādītāja un redaktore Antra Mieze, apgāds Antava.

Arī tagad Anniņās satiksiet Jāzepu Vītolu!
Gaujienas kultūras tūrisma gids Jānis Krišjānis jūs sagaidīs ar pavisam ticamu profesora klātbūtnes sajūtu un citātiem no atmiņu dienasgrāmatas. Piedāvājam noskatīties filmu par komponista daiļradi, jeb iejusties pavisam reālās laikmeta ainās radošajā programmā “Jāzeps Vītols – vakar, šodien, rīt” .
Programma veidota kā izglītojošs iestudējums ar muzikālu pavadījumu, kas 40 minūšu laikā iepazīstina ar Jāzepa Vītola dzīvi un muzikālo mantojumu saistošā un netradicionālā veidā radot iespaidu, ka muzeja fotogrāfijas atdzīvojas.

Laipni gaidīti “Anniņās”!

Ieejas biļete – 1,50 EUR;  Otrdienās apmeklējums ir bez maksas.

Piedāvājam iepazīties arī ar muižas ansambli, ainavu parku, Livonijas ordeņa Atzeles pilsdrupām un „ūdensrijēju” – karsta procesu Gaujienas dolomītā.

Adrese:

"Anniņas", Gaujienas pagasts, Apes novads,  LV-4339