Zemnieku sētas un lauksaimniecības mašīnu muzejs

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Zemnieku sētas un lauksaimniecības mašīnu muzejs

Latvijas lauku XIX un XX gs. mijas zemnieku sēta: dzīvojamā māja, 2 klētis, kūts, rija. Sadzīves priekšmeti - trauki, mēbeles, apģērbi - raksturo Latvijas lauku sadzīvi un kultūru. Savukārt ar amatniecību var iepazīties kalēja smēdē un kokamatnieka darbnīcā. Muzejā aplūkojama viena no lielākajām lauksaimniecības mašīnu kolekcijām Latvijā.

19.gs beigās un 20.gs pirmajā pusē Latvija bija izteikti agrāra zeme, jo iedzīvotāju lielākā daļa dzīvoja laukos un nodarbojās ar zemkopību. Zemnieku dzīve un darbs, savukārt, saistījās ar noteiktu teritoriju – sētu. Tieši sēta jeb viensēta gadsimtiem ilgi bija latviešu tradicionālā dzīvesveida un vērtību pamats.

Lai saglabātu liecības nākamajām paaudzēm par tipisku Zemgales zemnieka saimniecību – sētu, 1975 gadā kolhozs „Uzvara” sāka veidot brīvdabas muzeju. Uz muzeja teritoriju tika atvestas un no jauna uzceltas dzīvojamā māja, rija, divas klētis, kūts un smēde. Ēkās izvietotās mēbeles, trauki, apģērbi un darbarīki atspoguļo zemnieku un lauku amatnieku darba un sadzīves apstākļus Zemgalē 20.gs pirmajā pusē.

Otra nozīmīgākā ekspozīcijas daļa veltīta tehnikai, īpaši lauksaimniecībā lietotajai tehnikai. Muzeja ekspozīcijā atrodas lauksaimniecības traktori, zemes apstrādes rīki, kuļmašīnas, kravas un vieglie automobiļi.

Adrese:

,,Miķelis" Gailīšu pagasts, Bauskas novads, LV3931

Kontakti:
  •   26493940
www.mikelis.lv
Direktors
Ziedonis Stiķis
Tel. 26493940

Darba laiks:
Muzejs ir atvērts visu cauru gadu.
Precīzu darba laiku lūdzu skatīties mūsu mājas lapā – www.mikelis.lv

Ieejas maksas par muzeju:
Skolēniem līdz 16 gadiem 1 EUR;
Senioriem 1 EUR;
Pieaugušajiem 2.50 EUR;
Ģimenes biļete 4.50 EUR;
Gida pakalpojumi 10 EUR

No 01.07.2017. ir atvērta trīs zvaigžņu viesnīca. Piedāvājam 4 divstāvīgus ģimenes numurus ar terasi; 7 divvietīgus numurus ar terasi un 7 divvietīgus numurus.