Latvijas muzeju katalogs

Mākslas muzejs Rīgas Birža, LNMM departaments

Doma laukums 6, Rīga

  •  67226467
GADA BALVU ATBALSTA:
Romantisma mūzikas vakars Mākslas muzejā „Rīgas Birža”

 

21. aprīlis. 2013

Svētdien, 21. aprīlī, plkst. 19.00 Nīderlandes Karalistes vēstniecība Rīgā un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz romantisma mūzikas vakaru Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā). Koncertā piedalīsies pianiste Agnese Egliņa, baritons Rihards Millers un Sinfonietta Rīgamūziķu kameransambļi.

No 16. februāra līdz 21. aprīlim Mākslas muzeja „Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē skatītājiem ir atvērta izstāde „Romantisma laiks”. 70 gleznas no Jefa Rademakersa (Jef Rademakers) kolekcijas, kas ir viena no lielākajām holandiešu un flāmu 19. gadsimta glezniecības privātkolekcijām Eiropā, izstādes apmeklētājus ieved emociju pārpilnajā romantisma laikmetā. Romantisms kā virziens filozofijā, mākslā, literatūrā un mūzikā pauž noteiktu attieksmi pret dzīvi. Mākslas muzejs „Rīgas Birža” kopā ar „Sinfonietta Rīga mūziķiem mēģinās rekonstruēt šīs sajūtas.

Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga dibināts 2006. gadā, par tā būtiskāko māksliniecisko uzdevumu uzstādot plaša spektra mūzikas interpretāciju – no baroka līdz laikmetīgās mūzikas darbiem. Orķestri veido 34 jauni mūziķi. Tā mākslinieciskais vadītājs jau kopš dibināšanas ir obojists un diriģents Normunds Šnē. „Sinfonietta Rīga uzstājas ne tikai pilnā kamerorķestra sastāvā, bet arī kamermūzikas programmās, mūziķiem apvienojoties visdažādāko sastāvu ansambļos.

21. aprīļa koncerts piedāvās iespēju dzirdēt vairākus „Sinfonietta Rīga mūziķu kameransambļus, atskaņojot romantisma meistaru Roberta Šūmaņa un Fēliksa Mendelsona skaņdarbus. Kopā ar „Sinfonietta Rīga māksliniekiem uzstāsies arī pianiste Agnese Egliņa un baritons Rihards Millers.

Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē par romantisma laikmetu mūzikā saka: „Romantisms vērienīgi paplašināja mūzikas horizontu – no mājas muzicēšanas līdz grandiozu ideju piepildītam simfonismam. Kamermūzikai komponisti uzticēja vistrauslākās un intīmākās sajūtas; ģeniālas atklāsmes un patiess sirsnīgums piepildīja veltījumus saviem tuvākajiem, kuri bieži bija gan šīs mūzikas pirmie interpreti, gan ieinteresēti klausītāji.”

Pateicoties Nīderlandes Karalistes vēstniecības Rīgā atbalstam, koncertu apmeklēs Mākslas un mūzikas skolu pedagogi no visas Latvijas.

Koncerta ieejas biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā no 10. aprīļa Mākslas muzeja „Rīgas Birža” kasē. Biļešu cena: pieaugušiem – LVL 5,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem – LVL 3,00. Vietu skaits ierobežots.

 

 

Dace Krīgere

 

Attēlā: 

  1. Sinfonietta Rīga mūziķi. Publicitātes foto

 

 
blog comments powered by Disqus