Latvijas muzeju katalogs

Mākslas muzejs Rīgas Birža, LNMM departaments

Doma laukums 6, Rīga

  •  67226467
GADA BALVU ATBALSTA:
Informatīvais seminārs skolotājiem „Muzejs un cilvēks”

 

29. augusts. 2013

Ievadot jaunu skolas sezonu un atceroties neseno ugunsgrēku Rīgas pilī, kura laikā tika bojāta daļa krājuma no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Rakstniecības un mūzikas muzeja, ceturtdien, 29. augustā, plkst. 14.00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina pedagogus un pasniedzējus uz informatīvo semināru „Muzejs un cilvēks”, kurā tiks apspriesti jautājumi par cilvēka atbildību pret kultūras vēstures priekšmetiem muzeja apmeklējuma laikā. 

Seminārā piedalīsies pieredzes bagātā restauratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Restaurācijas nodaļas vadītāja Velga Opule, kura sniegs atbildes uz muzeju apmeklētājiem aktuāliem jautājumiem: kādēļ mākslas ekspozīcijās nedrīkst ieiet ar virsdrēbēm? Kāpēc mākslas darbus nedrīkst aizskart ar rokām un daudzviet arī fotografēt? Kāda ir ikviena skolotāja un skolēna atbildība mākslas muzeja apmeklējuma laikā un ko apmeklētāji iegūst no tā?

Seminārā skolotāji varēs iepazīties ar restaurācijas darba specifiku, par kuru tālāk stāstīt audzēkņiem patstāvīgu muzeja vizīšu laikā. Semināra noslēgumā būs iespēja aplūkot izcilā latviešu ainavista Jūlija Federa (1838–1909) daiļrades paraugus un noskaidrot, kādēļ dažus no tiem var dēvēt par „ģeogrāfiskām relikvijām”.

Ieeja seminārā bez maksas. Dalībnieku skaits ierobežots. Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pie Kristīnes Mileres, zvanot pa tālruni (+371) 67 357534 vai rakstot uz e-pastu Kristine.Milere@lnmm.lv. Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi un e-pastu.

Seminārs paredzēts vizuālās mākslas, kultūras un mākslas vēstures skolotājiem, kulturoloģijas un vēstures skolotājiem, klases audzinātājiem un pirmsskolas iestāžu pedagogiem. Aicināti tiek arī ģeogrāfijas skolotāji, kuriem īpaši interesants būs mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites stāstījums par Latvijas glezniecības vecmeistara Jūlija Federa topogrāfiski precīzajiem mākslas darbiem.

 

 

SEMINĀRA  PROGRAMMA:

14.00–14.40      Ievads

Kristīne Milere, LNMM izglītības programmu kuratore,

Mākslas muzejs „Rīgas Birža”

Iespējas apskatīt latviešu mākslu 2013. un 2014. gadā

Anna Balandina, LNMM Komunikāciju nodaļas vadītāja

(informēs par iespējām apskatīt Latvijas mākslas izcilākos paraugus laikā, kad LNMM galvenā ēka ir slēgta rekonstrukcijai un renovācijai)

Jaunākais piedāvājums skolotājiem un skolēniem Mākslas muzejā „Rīgas Birža”

Ieva Bertuse, LNMM izglītības programmu kuratore,

Mākslas muzejs „Rīgas Birža”

14.40–15.10      Skolotāja un skolēna atbildība un ieguvumi muzeja apmeklējuma laikā

Velga Opule, LNMM Restaurācijas nodaļas vadītāja

(stāstīs par to, kā ikviens apmeklētājs ar savu klātbūtni muzejā var ietekmēt mākslas darbu glabāšanas procesus, kā arī atklās dažādus līdz šim plašākai publikai nezināmus faktus par latviešu ainavista Jūlija Federa mākslas darbiem un to „dzīvi”)

15.10–15.30      Kafijas pauze

15.30                  Ekskursija Jūlija Federa gleznu izstādē „Ainava”

Edvarda Šmite, LNMM mākslas vēsturniece

(iepazīstinās ar ievērojamā vecmeistara Jūlija Federa dzīvi un daiļradi, akcentējot līdz šim mazāk skartus principus mākslinieka daiļradē)

 

Kristīne Milere,

LNMM izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357534, E: Kristine.Milere@lnmm.lv

 

Attēlā:  Stājglezniecības restauratore, meistare Dita Murziņa veic restaurāciju liela izmēra Jūlija Federa gleznai „Dīķis” (19. gs. beigas; audekls, eļļa). Gleznas restaurācijas vēsture aizsākusies Maskavā, ap 20. gs. 50. gadiem. Publicitātes foto

 
blog comments powered by Disqus