Latvijas muzeju katalogs

Mākslas muzejs Rīgas Birža, LNMM departaments

Doma laukums 6, Rīga

  •  67226467
GADA BALVU ATBALSTA:
Aicina uz tikšanos ar mākslas kolekcionāru Jefu Rademakersu

 

21. aprīlis. 2013

Atsaucoties uz skatītāju īpašo interesi, svētdien, 21. aprīlī, izstādes „Romantisma laiks” noslēguma dienā, plkst. 13.00 Mākslas muzejs „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina uz tikšanos ar pazīstamu Nīderlandes televīzijas raidījumu producentu un mākslas kolekcionāru Jefu Rademakersu, kurš stāstīs par savu kolekciju. Saruna notiks angļu valodā.

Mākslas muzeja „Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē no 2013. gada 16. februāra līdz 21. aprīlim skatītājiem ir atvērta izstāde „Romantisma laiks”, kurā eksponētas 70 gleznas no Jefa Rademakersa (Jef Rademakers) kolekcijas, kas ir viena no lielākajām holandiešu un flāmu 19. gadsimta glezniecības privātkolekcijām Eiropā.

Pirms divdesmit gadiem pārdodot savu TV kompāniju, Jefs Rademakerss kļuvis par pilna laika mākslas kolekcionāru. Interese, kas radusies, veidojot raidījumus par mākslu, tiekoties ar mākslas vēsturniekiem, izstāžu kuratoriem, izsoļu organizētājiem, īstenojusies vērtīgā mākslas darbu krājumā. Kolekcijas kopējais apjoms ir 120 darbi, kurus vieno romantisma laikmeta gars visā 19. gadsimta garumā: agrākais datējums ir 1806. gads, vēlākais – 1870. gadi. Tie tika rādīti dažādās izstādēs Krievijā, Beļģijā, Somijā, Igaunijā. Latvijā Jefa Rademakersa kolekcija tiek eksponēta pirmo reizi.

Izstādei Mākslas muzejā „Rīgas Birža” ir izvēlētas slavenāko holandiešu, beļģu un flāmu romantiska laika mākslinieku gleznas – vasaras un ziemas ainavas, jūras un pilsētas skati, noktirnes, klusās dabas, portreti un žanra kompozīcijas, kas apbur ar fascinējošu tehniskās izpildes meistarību un kāpinātu estētismu, ļaujot skatītājam izjust tā laika atmosfēru, skaistumu un autora iecerēto emocionālo noskaņu. Apjomīga darbu izlase ir skatāma Rīgā pēdējās dienas.

Tikšanās ar Jefu Rademakersu ikvienam sniedz unikālu iespēju vairāk uzzināt ne tikai par Nīderlandes 19. gadsimta glezniecības skolu un tās spilgtākajiem pārstāvjiem, bet arī par to, kā top, tiek saglabāts un izstādīts privātais mākslas krājums. Iespējams, ka pasākuma laikā tiks atklāti daži mazi kolekcionēšanas noslēpumi. Skatītāji iepazīs kolekcionāru kā šarmantu, erudītu kungu ar izcilu stāstnieka talantu un neordināru personību, kura entuziasma rezultāts ir vērtējams kā nozīmīgs ieguldījums Nīderlandes kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

Aicināti visi interesenti! Dalības maksa: ieejas biļete izstādē.

 

 

Vita Birzaka,

LNMM Ārzemju mākslas departamenta izstāžu kuratore

 

Attēlā:


 Jefs Rademakerss izstādes „Romantisma laiks” atklāšanā Mākslas muzejā „Rīgas Birža” 2013. gada 25. februārī. Foto: Valters Lācis

 

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus