Blogi

Taiga Kokneviča

Latvijas Muzeju biedrība arī šogad pasniegs gada balvu „Zelta puteklis”

Sākoties jaunam darba cēlienam, pateicos par sadarbību 2014. gadā to muzejiem darbiniekiem, kuri atbalstīja Latvijas Muzeju biedrības organizētos pasākumus, nodrošinot telpas un ziedojot laiku, sagatavojot priekšlasījumus semināriem - Latvijas Kara muzejam, P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam, Latvijas Okupācijas muzejam. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs uzņēma vairākus simtus kolēģu Starptautiskajā muzeju dienā. Rīgas Porcelāna muzeja darbinieki izgatavoja dāvanas kolēģiem, kuri muzeju nozarē nostrādājuši 25 gadus.

Paldies par atsaucību projektā „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” iesaistītajiem Rīgas muzejiem, kuri 2014. gada rudenī piedalījās akcijā „Oktobris – bērnu mēnesis” – Enerģētikas muzejam, Mākslas muzejam Rīgas Birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, Mencendorfa namam, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Farmācijas muzejam, Saules muzejam, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālei Arsenāls.

Iezīmējot turpmāko darbu, Latvijas Muzeju biedrība turpinās tradīciju, un arī šogad organizēs konkursu un pasniegs gada balvu „Zelta puteklis”, lai atskatītos uz pagājušajā gadā paveikto un sekmētu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balva tiks piešķirta septiņās nominācijās:

gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2014;

bērniem draudzīgākais muzejs 2014;

gada ekspozīcija 2014;

gada izstāde 2014;

gada publikācija (monogrāfija, filma u.c.) 2014;

mūžizglītības projekts muzejā 2014;

modernās tehnoloģijas muzejā 2014.

Balva tiks pasniegta 2015. gada 22. maijā Starptautiskās Muzeju dienas pasākumu ietvaros Balvu Novada muzejā.

Taiga Kokneviča

LMB valdes priekšsēdētāja