Blogi

Iveta Supe

Jāpilnveido muzeja nozares balvas „Zelta puteklis” konkursa nolikums

Nu jau krietni aiz muguras Muzeju diena un “Zelta putekļa” balvas pasniegšanas ceremonija - pietiekams laiks, lai katrs, kas vēlējās, paustu savas emocijas, vērtējumu, kritiku. Paldies visiem, kas nav palikuši vienaldzīgi!

Jāatzīst – jaunajam valdes sastāvam nebija viegli tik īsā laikā izstrādāt konkursa nolikumu, domāt par balvām, meklēt sponsorus. Ļoti daudz kas vēl  jāpilnveido. Īpaši - vērtēšanas sistēma un kritēriji, kuriem, neapšaubāmi, jābūt ļoti konkrētiem un skaidriem.

Lai nodrošinātu veiksmīgu  Latvijas muzeju biedrības gada balvas  „Zelta puteklis” tālāku attīstību un prestižu, aicinām ikvienu, kam tuva muzeju nozare, iesūtīt priekšlikumus vērtēšanas kritēriju izstrādei. Gaidīsim priekšlikumus arī nomināciju nosaukumu precizēšanai. Tikai kopīgi darbojoties var gūt labus rezultātus.

Ierosinājumus sūtīt - Latvijas muzeju biedrības valdei - muzeji@muzeji.lv

P.s.  Par  Mākslas muzeja Rīgas Birža vērtējumu.

Piedalījos vērtēšanas komisijas darbā  un bija divi muzeji, kuru pieteikumi sava vērienīguma dēļ “stāvēja pāri” citiem – augšminētais muzejs Rīgas birža (pieteikumi vairākās nominācijās) un Turaidas muzejrezervāts (ekspozīcija “Pārvaldnieka māja”). Tie – kā vērienīgākie - tad arī tika piedāvāti specbalvas piešķiršanai no sponsora G4S.  Šis fakts tika pieminēts arī Balvas pasniegšanas ceremonijā, bet, acīmredzot, pietrūka vajadzīgā akcenta - spriežot pēc vairākiem komentāriem, daudziem bija paslīdējis gar ausīm… Te nu ir vēl viens lauciņš pie kā uzmanīgāk jāpiestrādā nākotnē.

Iveta Supe,

Balvu Novada muzeja vadītāja.

06.07.2012