Latvian Museum Directory

Union of Piebalga Museums Orisāre

  •   26131784
  •   26573868

Emīla Dārziņa nedēļa

 

3. november – 7. november. 2015

No 3.novembra līdz 7.novembrim Piebalgā Emīla Dārziņa nedēļa. Vēlā rudenī, kad dienas šķiet krēslainas jau no paša rīta un vakari gari un tumši, piebaldzēni aicina pieminēt komponistu Emīlu Dārziņu un rast gaišumu dižā latviešu komponista mūzikā.

Īsais, bet spilgtais Emīla Dārziņa (1875.gada 3. novembris- 1910. gada 31. augusts) mūžs cieši saistīts ar Jaunpiebalgas „Jāņaskolu” , kur komponists dzimis un uzaudzis. Skolā, kur vairāk kā 90 gadus pirmās zināšanas apguvuši apkārtnes bērni, dzīvo topošā komponista ģimene, tēvs Andžs Dārziņš ir pirmais šīs skolas skolotājs un tieši šeit Emīls uz mūžu iemīl mūziku. Atzīmējot Emīla Dārziņa 90.dzimšanas dienu, 1965.gadā Jāņaskolā iekārto komponista piemiņas istabiņu, bet 1968.gada 11.augustā atklāj Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna muzeju.

2015.gads ir Emīla Dārziņa 140. jubilejas gads. Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre” aicina ikvienu komponista jubilejas nedēļā no 3.11. līdz 7.11. pieminēt Emīlu Dārziņu un piedāvā apmeklēt muzeju „Jāņaskola” bez maksas, pavadot kādu mirkli komponista bērnības un mūzikas pasaulē.

3.novembrī Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre” un Jaunpiebalgas bērnu mūzikas skola organizē akciju ”Ciemos Emīls Dārziņš”. Laikā no 9.30 līdz 14.00 Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas novadu domēs, veikalos, skolās un citās sabiedriskās vietās ciemosies Jaunpiebalgas mūzikas skolas audzēkņi un sniegs nelielus koncertus komponista dzimšanas dienas noskaņās.

7.novembrī pl.15.00 „Jāņaskolā”, Jaunpiebalgā, uz koncertu „Emīla darbi un nedarbi”, aicina Emīla Dārziņa jauktais koris.

2003. gada 3. novembrī dibinātais Swedbank koris (ar toreizējo nosaukumu – Hansabankas koris) no 2014. gada turpina darbu ar nosaukumu Emīla Dārziņa jauktais koris. Ilggadējais kora mākslinieciskais vadītāju un galveno diriģents Artūrs Ancāns.

 

Šobrīd kora diriģenti ir Nora Vītiņa - vokālās grupas "Latvian Voices" dalībniece, Rūdolfs Krēsliņš - Latvijas Mūzikas akadēmijas Māra Sirmā kordiriģēšanas klases absolvents un Agnese Urka - Sigvarda Kļavas klases audzēkne. Spraigā mēģinājumu darbā, koncertējot un regulāri uzstājoties starptautiskos konkursos, koris ir audzis un pilnveidojies. Koris kā galveno mērķi ir sev izvirzījis būt par Latvijas amatierkoru paraugkori, ko arī godam aizstāv, piedaloties un gūstot augstus novērtējumus konkursos gan Latvijā, gan ārvalstīs.

 

Tā 2013. gadā iegūta Zelta medaļa Tautas mūzikas kategorijā I Eiropas koru olimpiādē, Austrijā, Grācā un – 1. vieta 2013. gada   Latvijas Dziesmu svētku Koru karos.

Sagatavoja Ilona Muižniece, PMA „Orisāre” izglītojošā darba speciāliste.

 

Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre”

T.26573868 E piebalgasmuzeji@inbox.lv

www.piebalgasmuzeji.lv


 
blog comments powered by Disqus