Latvian Museum Directory

Museum of Ķekava

Rīgas iela 26, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123

  •   28679514, 67935826

Ievas un Tālivalža Muzikantu darbu izstāde „Gleznas un Skulptūras”

 

6. june – 22. august. 2015

No 6. jūnija līdz 22. augustam Ķekavas novadpētniecības muzejā mākslinieku Ievas un Tālivalža Muzikantu darbu izstāde „Gleznas un Skulptūras”.

Izstādē apskatāmi darbi no Ievas Muzikantes gleznu cikla „Latvija – Gadalaiki ” un „Māte Terēze”. Autore par sajūtām savos darbos stāsta: „Cilvēka mūžs ir kā gada ritums – pavasarim seko vasara, vasarai seko rudens, rudenim – ziema. Cilvēks ir daļa no dabas, daļa no tēvzemes, daļa no laika, daļa no sabiedrības.

Diemžēl mums nav dots šo ciklu atkārtot, paņemot pavasara ziedēt priekam ziemas gudrību. Mēs katrs pasaulē skatāmies caur savu prizmu un pasaule mums veras pretī un spoguļojas mūsos.”

Šajā izstādē apskatāma Tālivalža Muzikanta skulpturālu darbu sērija „Akmens impresijas” un keramikas skulptūru grupa „Rozes”, kā arī plenērā tapušas ainavas. Par savām izjūtām un radošo impulsu Tālis saka: „Gar jūru staigājot, mani uzrunā šie nelielie akmeņi, kurus var pacelt, pagrozīt un tajos var jau iztēloties nākamo skulptūru. Mājās šie akmeņi pārtop par impresijām. Pats kalšanas process ir kā saruna un spēle starp mani un akmeni, kurš dažkārt atklāj ko jaunu, bet dažkārt kaut ko paslēpj.. Man nozīmīgi šķiet saglabāt katrā akmenī viņa pirmatnējo skaistumu.”

 

 Ināra Rumbina

 
blog comments powered by Disqus