Latvian Museum Directory

Museum of Ķekava

Rīgas iela 26, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123

  •   28679514, 67935826

Beļģijas vēstnieka ģimenes pastkaršu izstāde

 

3. june – 3. july. 2015

3. jūnijā tika atklāta Beļģijas Karalistes vēstnieka Latvijā Franka Arnautsa ģimenes pastkaršu izstāde “Postwar”, kas veltīta Pirmā pasaules kara simtgadei un stāsta par kara notikumiem Beļģijā.

 Vēstnieka ģimene glabā vecvectēva Luī Arnautsa-Loksa un viņa dēla Morisa pastkaršu kolekciju, kurā ietilpst vairāk kā 500 pastkaršu oriģinālu, bet izstādē aplūkojamas 150, aptverot laika posmu no 1914. līdz 1920. gadam. Izstādi rīko Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā.

Pastkartes stāsta par nežēlīgo Beļģijas okupāciju, kas nesa līdzi plašus materiālo un kultūras vērtību postījumus, civiliedzīvotāju masveida slepkavības, piespiedu darbu un deportācijas, bezdarbu un badu.

Tomēr bija arī militārā un humānā palīdzība no ārvalstīm, pretošanās kustība un kolaboracionisms. Pastkartes ir nenovērtējams vēstures avots, jo tajās iedzīvināts gan attēls, gan sūtītāja domas un emocijas.

 Izstādes atklāšana bija viens no Beļģijas Karalistes vēstnieka Latvijā Franka Arnautsa vizītes Ķekavā pieturas punktiem. Vēstnieks Ķekavas novadā viesojās kopā ar vēstniecības pārstāvi Andri Pirtnieku un Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameras prezidentu Remī Trohu.

 Viesi pirms izstādes atklāšanas apmeklēja jauno Ķekavas sākumskolu un vienu no lielākajiem Ķekavas novada uzņēmumiem - putnu fabriku “Ķekava”. Vizītes noslēgumā vēstniecības pārstāvji devās uz Daugmali, lai apskatītu Nāves salu, kur Pirmā pasaules karā pirmo reizi Austrumu frontē tika izmantoti ķīmiskie ieroči. Savukārt Rietumu frontē šie ieroči pirmo reizi tika pielietoti pirms 100 gadiem tieši Beļģijā, Iprā. Šī ir kopīgā vēsturiskā liecība, kas vieno Ķekavas novadu, Latvijā, ar Ipras pašvaldību, Beļģijā.

 

Ināra Rumbina

 

 
blog comments powered by Disqus