Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde „NORDIC ID”

 

10. april – 24. may. 2015

No 10. aprīļa līdz 24. maijam Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde „NORDIC ID”.

Tas ir mēģinājums atbildēt uz šiem jautājumiem ir projekta „NORDIC ID” pamatā. Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas (Martins Keidings, žurnāla „Arkitekten” redaktors (Dānija), Anderss Melsoms, žurnāla „Conditions” redaktors (Norvēģija), Daniels Gollings, žurnāla „Form” redaktors (Zviedrija), Tuomass Toivonens, arhitekts, arhitektu biroja „NOW” līdzīpašnieks (Somija), Villems Tomiste, arhitekts, arhitektu biroja „Stuudio Tallinn” līdzīpašnieks (Igaunija)), aicinot viņus piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā.

Katrs kurators izvēlējās piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Visi kuratori ir uzrakstījuši savām daļām veltītus ievadtekstus.Darbs tika veikts bez jebkādas iejaukšanās no projekta vadītāju puses, un galarezultāts nebija prognozējams. Izstādes formāts ir iecerēts kā piecu neatkarīgu viedokļu, kurus apvieno „NORDIC ID” koncepts, platforma. Tādā veidā izstāde sastāv no 25 arhitektūras projektiem – 25 ziemeļu identitātēm.

Izstādes atklāšanā Madonā piedalījās Ziemeļu Ministru padomes Latvijā biroja vadītājs Jans Vidbergs, kultūras padomniece Ginta Tropa un Arhitektūras muzeja direktore Ilze Martinsone.

 

 

Zane Grīnvalde,
Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja
Izglītojošā darba nodaļas vadītāja.
Tālr. 64823844
Mob.tālr. 29418187

 

 
blog comments powered by Disqus