Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

“Madona un madonieši” Jāņa Šūstera skatījumā

 

8. august – 20. september. 2015

Nākamgad atzīmēsim Madonas 90. dzimšanas dienu. Gatavojoties pilsētas jubilejai ir iecerēts muzejā veidot vairāku izstāžu ciklu „Madona un madonieši”. Tas būs dažādu autoru skatījums uz pilsētu un tās iedzīvotājiem. Kā pirmā no tām būs gandrīz Madonas vienaudža, fotogrāfa Jāņa Šūstera veidotā fotoizstāde, kura tiks atklāta tieši autora 90. dzimšanas dienā.

Meistars vienmēr ir uzsvēris, ka viņš ir madonietis, viņa stāsti ir neizsmeļams pilsētas vēstures avots. J. Šūsters plašākam skatītāju lokam vairāk zināms kā ainavu un portetu meistaru, bet šajā izstādē skatītāji autoru varēs iepazīt no citas puses – pilsētas ainavas fotogrāfs. Vēl viena jaunākajai paaudzei mazāk zināmā viņa darbības šķautne ir dažādi noformēšanas darbi. Izstādē būs redzami gan oriģināli, gan skices.

Izstādē J. Šūsters iepazīstina ar savu Madonu un madoniešiem, tomēr, lai parādītu to, kas viņam škiet pilsētu raksturojošs, ir izmantotas arī dažu citu autoru fotogrāfijas.

Nu jau vairāk kā 15 gadus tradicionālās melnbaltās fotomākslas, tiešās fotogrāfijas (autors neizmanto īpašus fotoķīmijas vai montāžas paņēmienus, lai izmainītu realitāti) pārliecinātais pārstāvis, ainavas un portreta meistars, kas strādāja ar poētiskā reālisma izteiksmes līdzekļiem pievērsies krāsainajai fotogrāfijai, strādā ar digitālo kameru, pats apstrādā speciālajās programmās un printē fotogrāfijas.

Tomēr nemainīga ir palikusi interese par dabu un cilvēku, līdzsvarota kompozīcija un spēja ieraudzīt tieši to mirkli, kas vispilnīgāk atklāj attēlojamās personas vai objekta raksturu.

Izstāde Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs būs apskatāma no 8. augusta līdz 20. septembrim. Izstādes atklāšana un tikšanās ar autoru notiks 8. augustā pulksten 14.00 muzeja izstāžu zālēs.


Izstādes atkāšanas dienā izstādes apmeklējums bez maksas


 Ilze Gaujēna

 

 
blog comments powered by Disqus