Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Izstāde „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” Madonā

 

24. april – 31. may. 2015

No 24. aprīļa līdz 31. maijam Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs, Skolas iela 10a, Madonā, notiks starptautiska mākslas izstāde „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” (Džeņ-Šaņ-Žeņ mākslā), kura stāstīs par labo un ļauno, par cilvēka garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju.

Kopš 2004. gada jūlija starptautiskā izstāde “Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” ir tikusi eksponēta vairāk kā 1000 reizes, un apceļojusi vairāk kā 50 valstis visā pasaulē.

Katra mākslas darba būtība nes sevī īstenību, labestību un pacietību – universālas īpašības, kas veido cilvēces morāles pamatu. Mākslinieki smeļas iedvesmu no šiem principiem, vēloties atgriezties pie tradicionālās mākslas formas un radīt vairāk nekā tikai skaistu mākslu.

Mākslas darbu kolekcijas mākslinieciskās idejas autors un iedvesmotājs ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu ķīniešu skulptoriem – profesors Džan Kuņluņs. Neskatoties uz lielo ieguldījumu savas tautas mākslas attīstībā, mākslinieks ir ticis vajāts un ir pieredzējis Ķīnas komunistiskā režīma brutālo vardarbības kampaņu, kas Ķīnā tika vērsta pret senu tradicionālo ķīniešu meditācijas un pašpilnveidošanās praksi Faluņgun, kas pazīstama arī kā Faluņ Dafa.

Profesors Džan Kuņluņs: „Mūsu māksla rodas no tīras sirds, un mūsu darbs atspoguļo mūsu pašu pieredzēto. Māksla spēj ievērojami ietekmēt cilvēku domu gaitu, un tai ir tieša saikne ar cilvēka morāli un to, kā tās abas mijiedarbojas.”

Mākslinieki ir veidojuši šo izstādes darbu kolekciju reālistiska stila eļļas gleznās un tradicionālās ķīniešu tēlotājmākslas tehnikās. Savos mākslinieciskajos centienos viņi tiecas uz augstāku gudrību un patiesību, cildina dievišķo un skar jautājumu par mijiedarbību starp labo un ļauno. Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi, kuru autori ir mākslinieki – profesors Džan Kuņluņs, Čeņ Sjaopina, Ketlīna Gilisa (Kanāda), profesors Dun Sjicjans, Van Veisjina, Čeņ Dženpina, Jao Čuncji, Eimija Li (ASV), Li Juaņs (Japāna) un Džou Dzjišiou, Gu Žuidžeņa, Sjui Juipei (Taivāna), Šī Tinjiņa, Cjin Sjiņa, Van Huimiņa, Li Beņs, Van Dzjina (Ķīna).

Izstādes organizatori: Baltijas Faluņgun un Faluņ Dafa asociācija un biedrība „Apskaidrotā māksla”.


Video par izstādi ar latviešu subtitriem: http://vimeo.com/107611054

Izstādes mākslinieku tīmekļa vietne: http://zhenshanrenart.com/lv/

Izstāžu tīmekļa vietne Latvijā: www.falunart-izstade.lvLauris Fišers

Tālr.: +371 29422401

lauris@falunart-izstade.lv

 
blog comments powered by Disqus