Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Anitras Bērziņas dažādās Gaismas

 

7. march – 17. april. 2015

Madonas muzeja izstāžu zālēs no 7. marta līdz 17. aprīlim izstāde „Gaisma”.

Pirmoreiz Madonā, 2011. gadā ar mākslinieci Anitru Bērziņu tikāmies viņas izstādē „Manas pašgleznotās gleznas” . Toreiz mūs sagaidīja nokaltušu eglīšu puduris zāles vidū, gleznās iepazinām savdabīgo mākslinieces skatu uz apkārtni, noslēpumainos enkaustikas tehnikā veidotos darbos un radošā ceļa sākumā veidotos stikla objektus.

Mākslinieces intereses bijušas ļoti dažādas – gan virtuālā elektroniskā māksla, gan stikla pūšana, dažādi darbi kino veidošanas procesā, izstāžu organizēšana, grafikas dizains, interjers, bet nu jau daudzus gadus gleznošana ir galvenā. Anitra turpina gleznot ciklus kā pārdomas vai stāstus, reizēm kā absurdus. Šie stāsti izaug viens no otra, no ieraudzītā, izjustā un piedzīvotā.

Par jauno tikšanos Anitra stāsta: „Izstādē tiks eksponēti pēdējo trīs gadu darbi, kuru tēma un noskaņa man saistās ar gaismu. Katrā zālē būs sava Gaisma.Sintētiskā Gaisma – tā ir gleznu sērija par skatuvi, par baletu, par nežēlīgo baletdejotāja mākslu.Nekonkrētā Gaisma – ir manas pašizpausmes, kuras gleznojot, esmu maz kontrolējusi procesu, tās, it kā pašas uzgleznojās.Tālā Gaisma – ceļojumi , ainavas gan no reālās dzīves, gan vīzijas.Nefokusa Gaisma – gleznas ar mulsinošo gaismas avotu. Tas var būt no dažādiem rakursiem, bez fizikālas loģikas.Domas Gaisma – tās ir gleznas, kurās esmu iegrimusi procesā un ilgstoši gleznojusi, tās man ir palīdzējušas aizmukt no ikdienas sadzīves.

Senā Gaisma – ir instalācija. Līdz ar Pirmo Adventi mēs sākam gaidīt gaismas brīnumu gada vistumšākajā laikā un izbaudām dāvināšanas prieku. Skatītājiem būs iespēja apskatīt trīs dāvanu mājiņas, kuras katra simboliski stāsta sen, sen zināmu stāstu. Atkal un atkal no jauna.”

Ir pagājis kāds laiciņš, ir vērts sakārtot atziņas par cerēto, padarīto un nepaspēto, lai veidotu nākamo gājienu.Foto no mākslinieces arhīva.

 I. Jakobi 
blog comments powered by Disqus