Latvian Museum Directory

Madona Regional History and Art Museum

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481

Joka pēc alfabēts

 

15. january – 4. march. 2012

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma Indras Sproģes izstāde "Joka pēc alfabēts".

Indra Sproģe madoniešiem jau pazīstama. Viņa bija kuratore māksliniekam Aleksandram Dembo veltītam viņa audzēkņu izstāžu ciklam „Dzimšanas diena” astoņās Rīgas galerijās un Madonas muzejā 2000.gadā. Savukārt 2002.gadā izstāde kopā ar grafiķi Aiju Ozoliņu „Gleznas-objekti, objekti-gleznas”. Notikums, kad vienās telpās satikās dažādu paaudžu spilgtas, neatkarīgas personības.

Indra ir uzņēmīga, dzīvīga un šķiet vienmēr aizņemta ar kādiem darbiem. Pačukstēšu, ka septembrī būs jaunas grāmatiņas atvēršanas svētki. Indra teic: „Katram jaunam radošam notikumam jābūt lielākam, kas apēd iepriekšējo. Kas var būt lielāks par miljonu? Alfabēts. Kas var būt lielāks par alfabētu? Reizrēķins... Tad jau redzēsim, kad pienāks laiks.”

Bet šoreiz mums ir iespēja izpētīt, „Miljonu” un „Joka pēc alfabēts” – oriģinālas Indras Sproģes ilustrācijas grāmatām. Tās tapušas, lai bērni mācītos spēlējoties un dauzoties. Indra tic, ka slavējot un iedrošinot var ieaudzināt patstāvību. Viņu ļoti iepriecina, ka bērni paši veido savus jaunus, neiedomājamus mācību līdzekļus, kas atbilst pašu uztveres tipam – vizuālajam, audiālajam vai kinestētiskajam. Šajā procesā atklājas bērnu stiprās puses.

Kāpēc alfabēts ir lielāks par miljonu? „Joka pēc alfabēts” ir apjomīgs projekts, kura īstenošanā piedalījusies filmu studija „Rija”, Renārs Kaupers un apgāds Zvaigzne ABC. Rezultātā tapusi filmiņa, dziesma un grāmata. Izstādes laikā to visu varēsim redzēt un dzirdēt!

 

Un vēl – katrs pats varēs izveidot Mīļā vārda grāmatiņu!

 

Informāciju sagatavoja:

Danute Vēze,

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja

Mākslas nodaļas vadītājas v.i.

T: (+371) 64823844,

E: izstazuzale@inbox.lv

 
blog comments powered by Disqus