Latvian Museum Directory

RĪGA STRADIŅŠ UNIVERSITY MUSEUM

Anniņmuižas bulvāris 26a, Rīga

  • phone:  +37122003426

Izstāde "Stradiņu kods"

 

25. january – 25. march. 2012

Rīgas Stradiņa universitātē apskatāma izstāde „Stradiņu „kods””, kas vēsta par Stradiņu dzimtas pārstāvjiem.

Stradiņa universitātes muzeja vadītāja Daiga Dupate skaidro, ka „Rīgas Stradiņa universitāte nes nosaukumā dzimtas, nevis tikai vienas personas vārdu, tāpēc izstādes uzdevums ir pastāstīt par Stradiņu dzimtu, kas cēlusies no Viesītes Sēlijas pusē. Daudzi tās pēcteči ir sasnieguši profesionālus panākumus, izpelnījušies ievērību un atzinību gan Latvijā, gan tālu pasaulē. Stāsts būs par tām dzimtas vērtībām un dzīvesziņu, kas mantoti vairākās paaudzēs.”

Akadēmiķis Jānis Stradiņš uzsver: „Ne piederība klanam nosaka cilvēka vērtību, vietu sabiedrībā, bet viņa iedzimtās spējas, darbīgums. Katram jāsasniedz sava vieta dzīvē. Esam ļoti dažādi un atšķirīgi, katrs ar savu dzīvi, savu individualitāti, savu diapazonu un visai dažādu mentalitāti.”

Vairumam Stradiņu dzimtas pārstāvju piemitušas virkne kopīgu, pozitīvu īpašību. Kā norāda J. Stradiņš, „dzimtai kopīgs ir darbīgums, demokrātiskums, paškritika, augstu mērķu stādīšana, pietiekama inteliģence un intelekts, nacionālās identitātes apzināšanās, kā arī neatkarīgs skats uz lietām”.

Izstādē apskatāma Stradiņu dzimtas ģenealoģija, fotomateriāli no pagājušā gadsimta sākuma līdz mūsdienām, dažādi priekšmeti no RSU Muzeja, sadarbības muzeju krājumiem un privātajām kolekcijām. Izstādes eksponātu klāstā ir dažādi interesanti ar Stradiņu dzimtu saistīti priekšmeti. Tāpat izstādē eksponēta P. Stradiņa vaska figūra, kuru RSU uz izstādes laiku ir piekritis aizdot Minhauzena muzejs.

 

Izstāde ir apskatāma RSU Muzeja izstāžu telpā (K-102), Dzirciema ielā 16, Rīgā.

 
blog comments powered by Disqus