Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Ventspils kriminālā pagātne

 

5. april. 2016

Ciklā Vēstures otrdienas 5.aprīlī plkst.17.30 Livonijas ordeņa pilī Kriminālā Ventspils 20.gs. sākums (1.daļa), stāsta vēsturniece Māra Dāvida.

Ventspilī, 20.gs. sākumā strauji pieaug iedzīvotāju skaits un līdz ar to aug arī noziedzība. Vēsturniece Māra Dāvida iepazīstinās Vēstures otrdienu lekciju cikla interesentus ar kādiem noziegumiem šajā laikā nācās sastapties impērijas kārtībsargājošajām iestādēm, un kādi soda mēri par to tika piespriesti.

Tā laika presē sastopami arī gluži unikālu un absurdu noziegumu izklāsti, piemēram, gadījums Kā zārki ceļo:”Īsi priekš Lieldienas svētkiem kāds no vietējiem zārku taisītājiem savam konkurentam izdarījis šādu “štuku”. Agri no rīta viņš pasaucis savu vecāko zelli, iedevis tam slēgtu vēstuli un uzdevis tad izdarīt šādu operāciju: paņemt fūrmani, piebraukt pie konkurenta zārku magazīnas, nodot vēstuli tās īpašniekam un paņemt no tā vienu zārku; pēc tam novest zārku līdz Sarkanmuižas ceļa galam un nolikt to pie zemes, tad fūrmani atlaist un paņemt citu fūrmani un nogādāt zārku viņa magazīnā, bet braucot nevis garām konkurenta magazīnai, bet apkārt pa pilsētu pa Lauku, Kuldīgas, Lielās un Marijas ielām, jo magazīnas atrodas netālu viena no otras.

Zellis uz mata izdara sava meistara pavēles un zārks pēc izvadāšanas pa pilsētas galvenām ielām pārceļo uz otru magazīnu. Vēlāk izrādās, ka vēstule viltota un viņas apakšā parakstītājs nemaz Ventspilī neeksistē. Pret vainīgiem celta kriminālapsūdzība par paraksta viltošanu un svešas mantas piesavināšanos caur viltību.” Lūk, kā Ventspils zārcinieki pavadīja savas darba dienas!

Ieeja – EUR 1,10.

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus