Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Valodas diena Herberta Dorbes muzejā

 

13. may. 2016

13.maijā pkst.12 H.Dorbes muzeja pasākumā Ventiņu valoda – Ziemeļkurzemes vērtība notiks iepazīšanās ar Īs ventiņ gramatik (Ulda Grīnberga apkopotām tāmnieku dialekta pazīmēm), tikšanās ar ventiņu stāstnieci Āriju Klēveri, orientēšanās sacensībām ventiņu valodā.

13.maijā, latviešu nacionālās valodniecības pamatlicēja Jura Alunāna dzimšanas dienā Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre”, Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs jau piekto gadu aicina svinēt Valodas dienu.

No Ventspils puses valodu svētkos 2015.gadā iesaistījās Tārgales pamatskola, kurā skolēni mācījās rakstīt pa ventiskam , bet 2014.gadā - Pārventas bibliotēka un Ventspils 5. vidusskola. Šogad dalību akcijā pieteicis rakstnieka Herberta Dorbes muzejs ar atbaltītājiem – Ventspils 2.pamatskolu un Zūru muzeju.

 No 2004.līdz 2007.gadam H.Dorbes muzejs ar Ventspils pilsētas domes finansiālu atbalstu rīkoja konkursu literāro darbu radīšanai tāmnieku dialektā jeb ventiņu valodā. Pēc ilgāka pārtraukuma konkurss ar Kurzemes kultūras projektu konkursa un pilsētas atbalstu tiks atjaunots Valodu dienā.


Ventspils muzejs

 

 
blog comments powered by Disqus