Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Sarkans alus, balta kanna

 

2. august – 7. august. 2016

Ventspils muzejs gatavojas Pilsētas svētkiem un jau no 2.augusta Livonijas ordeņa pilī strādās Starptautiskās ziedu kārtotāju Ritas Garaissils skolas audzēkņi, kas pils vidē radīs savus eksāmenu darbus. Floristikas objekti, kas vienmēr ir pārsteidzoši, būs skatāmi tikai Pilsētas svētku laikā no 5.-7.augustam.

Sestdien, 6.augustā visas dienas garumā pils pagalmā darbosies kalēja Jakubovska aproču darbnīca un keramikas darbnīca no Sātiem, kurās varēs iemēģināt prasmes gan kalšanā, gan podiņu virpošanā, gan sava Laimes lāča izkrāsošanā, bet no plkst. 17-20, kad Ventmalas rosība sāks pierimt, pils pagalmā sāksies pasākums Sarkans alus, balta kanna ar visām daiļajām nesējām un lielākiem un mazākiem alus darītājiem (Miķeļalus, Užavas alus, alus darītava Viedi).

To, kā alu darīja aizlaikos, varēs novērtēt Aizputes mākslinieku grupas Serde sniegumā, turklāt, visus alus varēs arī pagaršot. Lai svētku sajūta būtu arī tiem, kam alus ir kaitīgs, brīnišķīgā akordeonista Kaspara Gulbja sniegumā skanēs iedvesmojošas dziesmas. Visus gaidīs Kvasa, Cirka un Pils dārza noslēpumu darbnīcas, kurās kopā ar Liepājas Beztemata Cirks triku meistariem būs jāpagatavo kvasu savai garšai, jāapgūst ķekatas, daži citi triki vai jānoskaidro uz visiem laikiem, kuri no pils dārza augiem ir ārstnieciski, un, kuri - vienkārši skaisti.

Par to, cik skaistums ir liela vērtība, var pārliecināties pils izstāžu zālē, kur eksponēta izcilā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde Kāzu tērpi 1860-2010, līdztekus vairāk nekā 50 īpaši šai izstādei izveidoto tērpu atlasei, skatāms bagātīgs aksesuāru klāsts, kas izseko kāzu tērpu vēsturei, sākot no Viktorijas laikmeta bagātīgajiem krinolīniem, augu motīvu pārbagātajam jūgendstilam, art deco modernajai vienkāršībai līdz pat mūsdienu modes namu dizaineru veikumam. Arī izstāžu zāle un muzeja ekspozīcija šajā sestdienā būs atvērta līdz pat astoņiem vakarā.

Ieeja- pieaugušajiem – 2,10 EUR vai 1,40 EUR + 70 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,10 EUR vai 0,60 EUR + 50 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1 – 5 bērni skolēnu vecumā) – 4,20 EUR vai 2,50 EUR + 170 venti. Ieeja izstāžu zālē: pieaugušajiem – 1,10 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 0,60 EUR.

 

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus