Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Pieniņš ir, katliņš ir

 

16. october. 2016

16.oktobrī, no plkst. 13 – 15 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks gardas jo gardas Putras dienas svinības. Putra ir tradīcijām bagāts ēdiens, un to ēduši gan lieli, gan mazi, gan karavadoņi, gan zemnieki. Un noteikti tie mazie zemnieki, kas kārtīgi ēda putru, dienās kļuva par lieliem karavadoņiem.

Šīgada Putras dienas iecerētas, lai apkopotu visiem zināmās un nezināmās putras receptes vienotā Vislatvijas Putras pavārgrāmatā.

Piejūras brīvdabas muzejā varēs degustēt trīs dažādas putras, turklāt, putru varēs arī mācīties gatavot un ikviens apmeklētājs, aizpildot nelielu anketu par sevi un savām attiecībām ar putru, varēs piedalīties loterijā. Vēl Piejūras brīvdabas muzejs ir gādājis, lai plkst.14:00 ikviens Putras dienas viesis iepazītos ar priekšautiem jeb skotelēm no muzeja krājuma. Priekšautu parādē piedalīšoties vairāk nekā 30 priekšautu.

Un, ja nu kāds pēc visiem Putras dienas priekiem vēl protestē pret auzu pārslu putru, der atcerēties, ka serotonīns, kas lielos daudzumos atrodas B6 vitamīnā, kuru, savukārt satur auzu pārslas, ir tā viela, kas gādā par cilvēka vispārējo labsajūtu. Tātad, - laimes formula atrodas putrā!

Ieeja- pieaugušajiem 1,40EUR vai EUR 1,30 + 10 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,70EUR vai EUR 0,65 + 5 venti; ģimenes biļete 2,80EUR vai EUR 2,50 + 30 venti

Ventspils muzejs

 

 
blog comments powered by Disqus