Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Krājuma izstāde PRIVATE

 

19. october. 2016 – 31. may. 2017

 19.oktobrī  Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē atklāta jaunu krājuma izstāde PRIVATE.

Rudens sezonu Ventspils muzejs uzsāk ar krājuma izstādi PRIVATE – privātais. Šoreiz no citu acīm slēpjamais saistīts ar to cilvēka dzīves un katras dienas daļu, kura tiek pavadīta, pošoties dienas gaitām. Tātad – pamošanās, rīta rosme, mazgāšanās, skaistumkopšana un tase kafijas, pirms dodamies cilvēkos.

Latvijā (arī citur Eiropā) 19. gadsimta beigās nostiprinās tie priekšstati par veselīgu dzīvesveidu un higiēnas ikdienas minimumu, ko par pareiziem uzskatām vēl šodien. Aizsākums tiem ir Zviedrijā: ikdienas vingrošana, pastaigas svaigā gaisā, masāža, ūdens procedūras. Tolaik ļoti populāra bija vācu ārsta S. Kneipa metode, kas varot līdzēt gandrīz pret visām kaitēm: silta – auksta – silta ūdens procedūras. Viņa grāmata “Mans testaments” latviešu valodā izdota daudzkārt.

Bet visus trūkumus novērst, dabas dotumus izcelt un gadu skaitu noslēpt palīdz skaistumkopšana. Te nu sieviešu un vīriešu centieni ir līdzvērtīgi. Ūsu sukājamās birstītes un bārdu cirtojamās šķēres skaistuma izcelšanai ir tikpat svarīgas lietas kā, piemēram, pūderis un matu cirtojamie rullīši.

Tātad, Ventspils muzejā skatāma – cilvēka privātā, tikai tuvākajiem neizbēgami rādāmā dzīve gandrīz visa 20. gadsimta garumā. Šo tēmu pilnīgāk atklāt palīdz arī lietas no Rīgas vēstures un kuģniecības, Kuldīgas novada muzejiem un reklāmas izdevumi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma, kā arī privātpersonu devums.

Izstādes atklāšana 19.oktobrī plkst. 17:00. Izstāde apskatāma no 19.oktobra līdz nākamā gada maija beigām. Ieeja izstādē - EUR1,10


Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus