Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Bruņinieku turnīrs pilī

 

11. june – 12. june. 2016

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī 11.un 12.jūnijā bruņinieku turnīrs Lilium Vindaviensis 2016’ .

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī jau trīspadsmito gadu ieradīsies viduslaiku cienītāji un cīnītāji, lai divas dienas - 11.un 12.jūnijā piedalītos turnīrā Lilium Vindaviensis 2016’, kurā tiks izvēlēts brašākais seno cīņu klubs un ieroču nesējs.

Ventspils muzejs sadarbībā ar vēstures rekonstrukciju klubu Comturia Wynda un bruņniecības atbalstītājiem - Ventspils pilsētu, A/S Cēsu alus, kafejnīcu Ostas23 gādās par to, lai sestdien un svētdien pilī skanētu izcilā viduslaiku mūzikas ansambļa Trakula mūzika, turnīrā piedalītos vēstures rekonstrukciju klubi: Livonensis, Lübeck, Rodenpois, Ugunszīme, Nirks (Igaunija), Excertitus Rigensis, Sv. Maurīcija rota, senās mūzikas grupa no Baltkrievijas Lity Taler un par to, lai neviens nejustos noskumis šajos viduslaiku svētkos, rūpēsies dāma Lorensa Kaliostro - bruņinieku un dzejdaru mūza, nepaklausīgu vīru bieds, ģimenes tirāne un balsts. Būs jaunas (senās) atrakcijas un cīņas ieroči – trebušets, balistārijs un vārtu tarāns brāļa Ivara un Piltenes mazbrāļu versijās, būs viduslaiku darbnīcas mazajiem un lielajiem.

Protams, jāņem vērā, ka 14.-15.gs. pulksteņiem bija tikai stundu rādītājs un, ierodoties uz Lilium Vindaviensis, savu mūsdienu cilvēka dzīves ritmu ir jāatstāj tālu aiz pils vārtiem.

Ieeja- pieaugušajiem – 2,10 EUR vai 1,40 EUR + 70 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 1,10 EUR vai 0,60 EUR + 50 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1 – 5 bērni skolēnu vecumā) – 4,20 EUR vai 2,50 EUR + 170 venti

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus