Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Atvadas no ziemas

 

14. february. 2016

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, Ventspilī, Riņķa ielā 2, 14. februārī plkst. 13:00 – 15 jau otro reizi notiks pasākums “Haskiji ievelk Meteņus”, tādā veidā svinot garās atvadas no ziemas, kas iesākas ar Meteņiem un beidzas Pelnu dienā.

Latviešu tautas tradicionālajās darbībās šajos svētkos tiek minēta ciemošanās pēc iespējas tālākos ciemos, jo tad raža augot labāka, vēl vajagot pieēsties līdz ausīm, jo drīz vien sāksies Lielais gavēnis. Kā parasti, svētkus kuplinās latviskā kopa “Nārbuļi” no Kuldīgas Alīdas Štromanes vadībā, būs rotaļas, dziedāšana, danči. Pasākuma vadītāja Ieva Grēgere apmeklētājus izklaidēs un sasildīs ar dažādām sirsnīgām aktivitātēm, viktorīnām, mīklām un konkursiem. Smiltiņu ģimene priecēs apmeklētājus ar gardu Meteņdienas putru. Būs arī neliels tirdziņš. Tāpat kā pērn, muzejā viesosies “Haskiju parks” no Zirām. Sniega suņus drīkstēs mīļot un fotografēt un piemērotos laika apstākļos (ja būs sniegs), apmeklētāji varēs izbraukt haskiju pajūgā.

Lai arī citi haskiju īpašnieki no jebkuras vietas Latvijā varētu palepoties ar saviem mīluļiem, Piejūras brīvdabas muzejs rīko fotokonkursu. Vēl  līdz 11. februārim var iesūtīt sava sniega suņa foto digitālā formātā. Foto ar nelielu aprakstu (suņa vārds, vecums, no kurienes, interesants notikums vai kaut kas cits zīmīgs, kā arī saimnieka vārds, uzvārds, kontakti – balvas nosūtīšanai) varat sūtīt uz e-pastu zane.kugelberga@ventspils.lv Pasākuma laikā apmeklētāji balsojot noteiks fotogēniskāko haskiju, un tā saimnieks saņems balvu.

Pasākumu atbalsta: SIA “Diana Sveces” (nodrošina mazas, romantiskas pārsteiguma balviņas pasākuma apmeklētājiem)

Ieeja: pieaugušajiem – EUR 1,40 vai EUR 1,00 + 40 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 0,60 vai EUR 0,30 + 30 venti; ģimenei (2 pieaugušie + 1–5 bērni) – EUR 2,80 vai EUR 1,90 + 90 venti


Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus