Latvian Museum Directory

Museum of Romans Suta and Aleksandra Beļcova

Elizabetes Street 57a, Apt. 26 (5th floor), Rīga LV-1050, Latvia

  •  67288800

Dienvidfrancijas vīnu degustācija - lekcija

 

26. april. 2012

Ceturtdien, 26. aprīlī, plkst. 18 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) sadarbībā ar Tinto vīna telpu aicina uz Dienvidfrancijas vīnu degustāciju-lekciju, kas norisināsies programmā „Franču Rivjēra. Aicinājums ceļojumā”.

Šajā degustācijā tiks apskatīti dažādu stilu un apelāciju vīni no viena no slavenākajiem Dienvidfrancijas vīnu ražotājiem – Gérard Bertrand. Lai arī Gérard Bertrand vīna darītavas vēsture ir sākusies 1992. gadā, tās rašanās aizsākumi ir meklējumi senāk. Žerāra Bertrāna tēvs Žoržs Bertrāns bija inovatīvs vīndaris ar pavisam mazu vīna darītavu. Pēc viņa nāves Žerārs pameta savu izcilo karjeru Francijas regbija izlasē un nolēma turpināt tēva iesākto darbu. Šobrīd tieši viņš ir cilvēks, kurš maina attieksmi pret Langdokas-Rusijonas vīniem, jo to kvalitāte ir novērtēta visā pasaulē un ne tikai vīna ekspertu vidū.

Degustācijā tiks apskatīti seši vīni (ieskaitot baltvīnu, rozā vīnu, sarkanvīnu un deserta vīnu), lekciju vadīs Tinto vīna telpas vadītājs, vīna entuziasts Artūrs Bušs. Tinto vīna telpas piedāvātais vīnu sortiments ļoti atšķiras no citiem veikaliem un restorāniem, jo vīnu izlase tiek veidota sadarbībā ar ražotājiem, nevis vīnu izplatītājiem.

Uz degustāciju-lekciju nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 24. aprīlim zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi.

Dienvidfrancijas vīnu degustācija-lekcija notiek programmas „Franču Rivjēra. Aicinājums ceļojumā” ietvaros. Programma, kuras pasākumi muzeja apmeklētājiem ļaus tuvāk iepazīt šo skaisto reģionu, veidota kā papildinājums izstādei „Aleksandra Beļcova un Franču Rivjēra”. Šī mākslinieces 120. jubilejai veltītā izstāde Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā ir skatāma līdz š. g. 2. septembrim. Izstādē eksponēti gleznojumi, zīmējumi, skiču albumi, fotogrāfijas un dokumenti ļauj ieraudzīt Franču Rivjēru Aleksandras Beļcovas acīm un iepazīt vienu no spožākajiem posmiem gleznotājas radošajā biogrāfijā.

 

Pasākumu atbalsta Tinto vīna telpa (Elizabetes ielā 61, Rīgā).

 

 

Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Reklāmas un informācijas darba kuratore

T: (+371) 67 357527

F: (+371) 67 357520

E: pr.service@lnmm.lv

I:  www.lnmm.lv

Twitter: www.twitter.com/lnmm_muzejs

 
blog comments powered by Disqus